Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért baj az, ha nem akarok...

Miért baj az, ha nem akarok autópályán vezetni?

Figyelt kérdés
12 éve van jogsim, vezetek is rendszeresen. Balesetveszélyes sem vagyok, de akadályozni sem szeretek senkit. Elengedem aki előzni akar. Egy dolog van, amit nem szeretek az pedig az autópálya. Nem szeretek 130-al menni, többel meg plane nem. Inkább megyek városok között, de nem szeretek autópályán haladni. Kollégáim szerint ez elég nagy baj, mert mi az, hogy inkább kényelmetlenséget okozok magamnak. De most nem értem, nekik miért baj? Azt sem értem, amikor itt írják, hogy mindenhol tudnia kell mindenkinek vezetni. Oké, tudni kell alap dolgokat persze evidens, de ha én teljesen jól eléldegélek így régóta, az miért gond másoknak?
2023. ápr. 1. 10:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%

"Évente 2-3 olyan alkalom van, hogy hosszabb távra utazunk. Nem sokkal neccesebb/hosszabb pálya nélkül."

De igen. hosszabb és balesetveszélyesebb is. A pályán nincsenek szintbeli kereszteződések, nincs kerékpáros, gyalogos, traktor, nincsenek veled szembe előző idióták, előtted megelőzhetetlenül szüttyögő nyuggerek.


"Drágábbnak sem az."

De bizony. Üzemanyagon is rengeteget vesztesz az állandó lassítás - gyorsítás miatt, plusz minden ami kopik, sokkal jobban / többet kopik. Fék, kuplung, váltó, de még a motor is jobban megsínyli a folyton változó terhelést - és ennek hosszú távon anyagi vonzata is van.


"Én csak azt nem értem, hogy aki belvárosban nem szeret vezetni azt miért kezelik természetesebben?"

Ismersz olyat, aki nem szeret a belvárosban vezetni, ezért inkább az autópályán megy el a sarki közértbe? Nem, mert attól, hogy nem szeret a belvárosban vezetni, még vezet a belvárosban, ha arra van dolga.


"Én ott szeretek jobban, meg ott van nagyobb tapasztalatom"

Na kibújt a szög a zsákból végre: nincs tapasztalatod pályán, ezért félsz tőle. Ilyen egyszerű, emiatt kár volt ennyit félrebeszélni. Gyakorolni kell és megszokod.

2023. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván jobb egy Zirc környéki kanyargós erdei úton vezetni mint egy sík egyenes, unalmas M5-ösön, ez nem vitás.
2023. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Jobban kell figyelni, mert bealszik az ember, viszont egyenes, elkerített. Monoton. Megszokott távon vezetsz, ennyi. Én meg úgy általában vezetni utálok, melóba muszáj, máshová meg nem kell.

Ha nem kell, ne menj arra, nem baj.

2023. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
22, nyilván jobb Zircen vezetni, de ha Pesten dolgozom tan nem ejtem útba, mert én azt jobban kedvelem.
2023. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
24: elég 1 évben egyszer elmenni arra kocsikázni/kirándulni :)))
2023. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
De a kérdező folyton kerüli az autópályát...
2023. ápr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Miért kellene mindenkinek szeretnie az autópályát?"


Ez nem a szeretetről szól, hanem az időről.

Pl. egy Bp-Siófok távon durván 1 órát elbuksz az életedből azzal, hogy 50-nel vánszorogsz végig Gárdonyon, meg Székesfehérváron sorakozol a körforgalmak előtt.

Én sem szeretem az autópályát, de az úticélomra előbb odaérni azt szeretek.

2023. ápr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Én ha lehet gyorsforgalmi úton megyek gyorsan mert fontos az idő viszont ha nem érzed magad alkalmasnak az autópályára akkor nincs ezzel gond maradj a főúton.
2023. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
30%
Na idesereglett a sok sztrádafan egoista majom (#4,#5,#14), akik hóban-ködben-homokviharban konstans 160-nal csapatják a belső sávban hogy aztán levilloghassanak bárkit aki betartja a kreszt. Amíg a nagy sietséggel egyszer csak szarrá törik magukat meg még pár más kocsit
2023. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
35%
Köszönjük az általánosító egybites dumát, ugorjunk, nem ütöd meg a szintet társalgasnál.
2023. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!