Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akit ittas vezetés miatt...

Akit ittas vezetés miatt megbüntetnek, az miért mehet utána ugyanúgy az autójával?

Figyelt kérdés
Velünk történt az eset, hogy jöttünk haza, és a sofőrt megbüntették, kapott egy 30 ezres csekket, meg nem tudom már mennyi pontot, mert a szonda alkoholt jelzett (volt is benne egyébként, bár nem sok). De aztán utána tovább engedtek minket, folytattuk hazafelé utunkat. Kérdem én, hogy akkor ez most hogy?

2023. ápr. 11. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Ott valami nem kerek, minket szilveszterkor elkaptak két utcányira a tulaj lakhelyétől, kocsi maradt ott ahol elkaptak és séta.
2023. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig ez így volt, drága barátom. Ez így kerek.
2023. ápr. 11. 15:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor az elég necces :D
2023. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hacsak nem volt nagyon-nagyon közel a határértékhez az alkoholszintje.
2023. ápr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak tipp: régen megengedett volt némi alkohol. Vagy helyesebben megtűrt.

A zéró a magyar általános gyakorlat miatt lett bevezetve. Ha szabad egy deci bor, akkor az fél üveg. Az 50-es limit az 60-70 stb.

A módosításkor talán úgy gondolták, hogy a rendőr ne vegye el helyben a jogsit szabálysértés esetén. Nem biztos.

2023. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezreléket mérnek, a szondák nem tűpontosak ezért bevihetik laborba vérvételre ott kiadja a real értéket . Ami nagyobb az komoly büntetés és tilalmo és jogsi bevonás . Minimálissal ritkán foglalkoznak .
2023. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Elhiszem, hogy úgy történt, de okkal csodálkozik mindenki.

Ha a szonda pozitív eredményt mutat, vérvételre is beviszik az illetőt, mert a szonda nem pontos, és vannak értékhatárok, ahol ezrelékek döntenek.

Azt tudom elképzelni, hogy nagyon minimális alkoholt mutatott a szonda, ami közel volt a nullához, de nem nulla.

Vezetni viszont akkor sem engedik, szabálysértés, de még nem bűncselekmémy, és ha az illető elismeri, hogy ivott, nem kell vért venni tőle.

2023. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 MGéza ***** válasza:
34%
Valószínűleg a járőr azt is figyelte, hogy mennyire van magánál a sofőrötök: Nincs belassulva, jók a reakciói, nem kómásan bámul a semmibe, nem dől belőle a masszív piaszag, magyarán nem hullarészeg, esetleg csak legurított egy deci bor, ami a legtöbb embernél semmiféle kihatással nem bír a vezetési képességekre, de a szonda azért kimutatja. Ha még el is ismeri hogy tényleg csak "egy sör volt", akkor figyelembe vette hogy nincs a közlekedésre veszélyes állapotban és úgy engedte tovább.
2023. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor viszik be, ha nem ismeri el, hogy ivott.
2023. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Angliában élek és vezetek is. Évekig én itt is tartottam, hogy semmit nem iszom ha vezetek. Amúgy is ritkán iszom akkor se sokat.


Itt nincs zéró tolerancia, így kipróbáltam, egy korsó sör után a vezetést.


Úgy sem volt rám és a vezetési képességre semmilyen hatással, hogy nem szoktam inni. Valójában egyáltalán nem éreztem, hogy bármit is írtam volna.

jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!