Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jogsihoz az elsősegélytanfol...

A jogsihoz az elsősegélytanfolyam kötelező vagy elég beugrani a vizsgára?

Figyelt kérdés

Lehúzósnak érzem, korábban nem volt az állítólag.

Internetről meg lehet tanulni, ha nagyon figyel az ember?



2023. ápr. 21. 22:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

/ Tisztelt 6-os válasz írója! (2023. ápr. 22. 06:17)

Lehet, hogy 1989-ben is volt valami, de a Magyar Vöröskereszttől kapott, a közúti járművezetők elsősegélynyújtási ismeretei megszerzésének igazolása, csak 1993. január 1-től kötelező a vezetői engedély kiadásához.

[link]


A neten van pl. erről megemlékező cikk is: [link] /

2023. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 Biztos igazad van. Akkor tantermi oktatás volt, és az egyik alkalommal jött ki egy mentős, és ugyanúgy vizsgázni is kellett belőle, tehát nemcsak szórakozni kellett beülnünk az órára aztán csókolom. Ezen felül meg a B kategóriát pont 1993 júniusában-ban szereztem, és mivel megvolt segédmotorra, így nekem már nem kellett EÜ-ből vizsgázni, vagyis ugyanúgy érvényes volt az a vizsga később is. Tehát kb ugyanaz a szitu, csak akkor a suli keretein belül intéződott, most meg a vöröskereszt adja az igazolást.
2023. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 MGéza ***** válasza:
0%
#10: Tévedsz, annyi a változás, hogy online, tantermi oktatás nélkül is mehetsz eü vizsgára, de a tanfolyamot el kell végezned így vagy úgy, ha arról nincs igazolásod, eü vizsgára sem mehetsz.
2023. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13, Nincs ilyen.

Vizsgára jelentkezel a vöröskeresztnél, a kutyát nem érdekli, hogy készülsz fel rá.

Tudom, mert nemrég csináltam. :)


"Tévhitek és "legendák" a vizsgáról


A közúti elsősegélynyújtó vizsga előtt kötelező tanfolyamon részt venni.

TÉVHIT, mert a vizsgán bárki részt vehet, akinek van érvényes arcképes igazolványa (diák, személyi, útlevél, stb.) és befizette a vizsgadíjat (esetleg mentesül a vizsgadíj befizetés alól). A vizsga nem tanfolyamköteles."


Ez a vöröskereszt honlapjàról van, ennél hivatalosabb információ nincs.

2023. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#13

Ezeket az információkat honnan veszitek? Amit írsz, igaz a KRESZ-re, de az elsősegélyre nem.

Tavaly januárban intéztem az elsősegélyt, voltam (tantermi) tanfolyamon (a Vöröskeresztnél az Erőmű utcában), semmilyen igazolást nem kaptam róla, ennek megfelelően a vizsgán semmit sem kértek a szülői beleegyező-nyilatkozatot (nem múltam még el 18 a vizsga idején) és a szükséges okmányaimat leszámítva.

2023. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ajánlom az EFEB kurzusát. 11000 forint asszem, de szakszerű. Egy hónapod van rá.
2023. júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!