Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti ellenőrzésnél nézik,...

Közúti ellenőrzésnél nézik, hogy rajtam van-e a szemüveg?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok. Amikor csináltattam az orvosi alkalmasságit, akkor még szemüveges voltam. Időközben a vezetői tanfolyam alatt megműttettem a szememet és már nem kell szemüveg. Nem csináltattam új orvosi alkalmasságit.


Közúti ellenőrzésen vizsgálják, hogy a sofőr hivatalosan szemüveges, vagy sem?


Ha magamnál tartom műtét igazolást az elég?



2023. ápr. 26. 15:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Nekem be van írva a kód, és kontakt lencsét hordok.

Még rá sem kérdeztek eddig.

2023. ápr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 hypno ***** válasza:
28%

Milyen korlátozás van a jogsidban?


Ha olyan, hogy csak szemüveggel vezethet, akkor nézik.

2023. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Nyilván nézik, azért van beleírva a jogsidba.
2023. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen: 01.01 korlátozás van. Vagyis szemüveggel vezethetek. Akkor magamnál kell tartanom a műtétes papírokat.
2023. ápr. 26. 16:30
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam, hallottam olyanról, hogy ezzel foglalkoztak volna, de ha teszik, akkor a műtétes papírjaid nem fognak számítani. A vezetői engedély kódja számít. Azzal a korlátozással adta meg az egészségügyi alkalmasságot a vizsgálóorvos, hogy alkalmas, szemüveg viselése feltétellel. Ezt, rövidítve, kódolva jeleníti meg a vezetői engedélyen.
2023. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Sőt még pótszemüveget is kellene a kocsiban tartani, ha nagyon szigorúan nézzük a szabályokat.
2023. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Új alkalmassági, új jogsi. Elég, ha egyszer futsz bele olyanba, aki nézi.
2023. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 NTBS ***** válasza:
Nem.
2023. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

↪ 6/ válasza: „Sőt még pótszemüveget is kellene a kocsiban tartani, ha nagyon szigorúan nézzük a szabályokat.” 2023. ápr. 26. 17:05


Nincs ilyen jogszabályi rendelkezés. Te sem ismerhetsz ilyet, mert nincs, nem is volt.


Az alkalmasságot megállapító orvos, az alkalmassági igazoláson, a szemüveg viselésére kötelezés mellett kötelezhet a tartalék szemüveg vezetés közbeni magamnál tartására; akkor a szemüveg viselés kódja (01.01) mellett ennek a kódja (110.) is rákerül e vezetői engedélyre.


Ráadásul, a 100, és 100 feletti kódok nemzeti kódok, amelyek csak az engedélyt kiállító tagállam területén érvényesek; úgyhogy külföldön hiába is van a vezetői engedélyen.

2023. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
9: hát te semmit ne tudsz, legalább ne hirdetnéd :D
2023. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!