Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van itt elsőbbsége?...

Kinek van itt elsőbbsége? Kerékpárosnak vagy autósnak?

Figyelt kérdés
[link]

2023. máj. 4. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kerékpárosnak van elsőbbsége.
2023. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogsi nélkül kérdezed, oké, ha pedig van, akkor egyértelmű kellene hogy a kerékpárosnak. A helyet nem ismerőknek: a bringás helyes irányban közlekedik, az ott kétirányú kerékpárút.
2023. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi egyéb tábla, útburkolati jelzés, akármi nem borítja az alapértelmezett szabályt, akkor az alapértelmezett szabály szerint a biciklisnek. Jobbra kanyarodásnál mindig elsőbbséget adsz a gyalog- és/vagy bicikliátkelőn közlekedőknek.
2023. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak, mert nekem sose állnak meg ott az autósok. Simán behajtanak elém.
2023. máj. 4. 18:00
 5/15 A kérdező kommentje:
Kezdő kerékpáros vagyok és elkezdem tanulni a kreszt.
2023. máj. 4. 18:04
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

#4 Hát ez előfordul. A biciklisek elég nagy része paraszt módon közlekedik, az autósok meg szintén azok, ráadásul a biciklis parasztságért "cserébe" még rá is tesznek egy lapáttal. Szóval lényegében van két paraszt csoport, viszont az autó az "erősebb", szóval mindig ők lesznek előnyben és ha úgy tartja kedvük, mindig le fogják szarni a KRESZ-t a biciklisekkel szemben.


Akinek nem inge, ne vegye magára!

2023. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok autós nem ismeri ezt a szabályt. Ezen az sem segít, hogy sok helyen a józan észnek ellentmondó táblázás van.

Pl.

[link]


Persze sok olyan autós is van, aki ismeri, csak inkább az erősebb kutya elvet követi.

2023. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor kérdező mindig jegyezd meg: az egyik legveszélyesebb hely mindig az út mellett vezetett kerékpárút és a betorkolló utak kereszteződése.


1. A veled párhuzamosan érkezőknek akár végig a holtterében tudsz maradni, ha pont együtt mozogtok.


2. Ha balra nagy ívben kanyarodnak feléd, könnyen lehet, hogy sietnek, mert közel van egy nekik szemből érkező másik jármű.


3. Ha az úttesttől a te szemszögedből nézve balra vezetett kerékpárúton tekersz, a keresztező utakon érkezők először pont tőled elfelé fognak nézni, mert onnan számítanak forgalomra, elsőbbségadási kötelezettségre.


Én ezért propagálom inkább a kerékpársávok létesítését , mert ott irányhelyes a közlekedés és mindenki látja a masikAt .

2023. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 MGéza ***** válasza:
100%

Nehezen, de megtaláltam a kérdéses kereszteződést és azt hiszem egyben a megoldást is:

Ez lámpás kereszteződés, de valamiért a kerékpárút teljesen logikátlanul nem kapott semmiféle jelzőkészüléket, miközben a párhuzamos gyalogátkelő is lámpás. Így a zöldet kapó autós elsőbbségben lévőnek gondolhatja magát.

2023. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 MGéza ***** válasza:
52%

#9 Válaszhoz a link lemaradt:

[link]

Jól látható hogy se lámpa se pedig tábla nem került kihelyezésre a kerékpárút átvezetésnél.

2023. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!