Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg rosszul tudom? (Tompít...

Tényleg rosszul tudom? (Tompított fényszóró használata)

Figyelt kérdés

[link]


Kérlek javítsatok ki, mert lehet úgy tűnik én értelmezem rosszul a szabályokat. Köszönöm.



2023. máj. 16. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Lakott területen kívül mindig kötelező a tompított fényszóró, vagy ezt jó látási viszonyok között helyettesítheti a nappali menetfény (ami nem egyenlő a helyzetjelzővel).
2023. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Rosszul tudod. Városon kívül minden esetben kötelező a tompított, legyen az országút, autóút, autópálya, földút, akármi. GPS alkalmazások, pl. Waze, figyelmeztetnek is a városhatárnál, hogy fel kell kapcsolni, ha elfelejtenéd.
2023. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mostmár értem. Összekevertem a nappali menetfényt a helyzetjelzővel.


Ha jól értem sok autóban automatikusan felkapcsol a nappali menetfény ugye?


De akkor mi az a helyzetjelző? Világít aktívan az egyáltalán, vagy az csak a visszaverődő valami?

2023. máj. 16. 16:10
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]


Utánanézve ez elég egyértelmű számomra, elnézést a fenti kérdésben lévő zavarodottságomért.

2023. máj. 16. 16:14
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
A nappali menetfény... hát őszinte leszek, szerintem egy haszontalan szar, egy extra ami csak a pénzt viszi, de valós haszna nincsen. A mai világban már, mikor az automata fényszóró alapvető felszerelés (az én 15 éves népautó H Astrámban is van már), akkor szerintem semmilyen haszna/létjogosultsága nincs a nappali menetfénynek. Arra jó csak, hogy még egy dologba bele tud kötni a rendőr, vagy a műszaki vizsgabiztos, ha nem működik.
2023. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Helyzetjelző az, ami elöl-hátul van, és a tompítottal együtt mindig világít, viszont ha áll az autó éjszaka, le kell kapcsolni a tompítottat, és csak helyzetjelzővel világítod meg. Általában három állásúak ezek a kapcsolók, kikapcs, helyzetjelző, helyzetjelző+tompított, állj oda az autód elé és nézd meg a kapcsoló minden állapotában, látni fogod, mi a helyzetjelző.


Amúgy a legegyszerűbb az, ha MINDIG ég a tompított, sokan úgy vannak, hogy szürkület kezdetekor még jó a látási viszony, közben meg szinte láthatatlan a szürke autójuk. Előző autómban csak az indítás idejére kapcsoltam le, mostaniban meg át is kötöttem, hogy ne kelljen soha a kapcsolóhoz nyúlni és mindig égjen.

2023. máj. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%

Vannak ilyen hülye kérdések a vizsgán? Én semmit sem kapcsolok be nappal jó látási viszonyok között sehol.


Egyébként ma nálunk egész nap esett az eső és ki lehet találni hogy hány kocsi nem volt kivilágítva városon belül...


Úgyhogy én magasról leszarom a fényes nappal történő világítást.

2023. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Nekem automata, úgyhogy a refin kívül semmi mást nem kell kattogtatnom, mert megoldja az autó. Szerencsére a nappali menetfény hátul is világít így tényleg teljes értékűen látszódom és foglalkoznom se kell vele.
2023. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%

Én kicseréltem a helyzetjelzőt 10wattos halogénre, így azt kapcsolom fel verőfényes napsütésben... ránézésre szinte olyan mintha a tompított égne csak mégse... legalább nem 180 wattot zabálnak hanem csak 20-at.

Rendőrrel jópárszor találkoztam lakott területen kívűl is, sosem szóltak érte.

2023. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

#9 Fú hát borzasztó a tompított izzó fogyasztása, állandóan lemeríti az akksit. Bárcsak lenne az autóban valami berendezés, ami folyamatosan tölti azt, hogy ne merüljön le. Valami áramfejlesztő, érted.


Amúgy 55W egy sztenderd H7, de ne foglalkozz vele, a hozzád hasonló idiótától nem várom el, hogy tudjon dolgokat.

2023. máj. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!