Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért fáj az embereknek a...

Miért fáj az embereknek a világítás használata?

Figyelt kérdés

Nagyon sok esetben (főleg mostanában) szürke időben sem használják az emberek a tompított fényszórót. Nekem 3 régebbi típusú autóm van, (amin előfordulhat akár, hogy nem tölt rendesen a generátor),mégis mindig használok világítást. Az új autókon ez a veszély nincs meg, azért azok talán megbízhatóak elektronikai szempontból, mégsem használják nagyon sokan. Szürke autókon szürkeségben különösen szeretem...

Leszakadna az emberek keze, ha indításkor ráadnák a világítást? És nem azért, hogy LÁSSANAK, hanem hogy LÁTSZÓDJANAK!!!!



2013. febr. 13. 16:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
mert köcsögök ennyi,amúgy nem opciónális a használata hanem kötelező
2013. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem én vagyok az idióta...
2013. febr. 13. 17:03
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
nem miért lennél?megmondták már sokan nem attól kell tartani te mit csinálsz hanem attól amit a másik nem...nekem a telefonáló faxfejek a kedvenceim ott lőném tarkón őket ahol rájuk találok..
2013. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
2%
Majd ha feleennyibe fog kerülni a benzin, vagy én fogok kétszer ennyit keresni, akkor felkapcsolom. Addig meg megpróbálok minden fillért megfogni. Ez van. Lehet szidni, de leszarom ;)
2013. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Miért? A világítás használata így megnöveli a fogyasztást?????????

Szerintem hasznosabb, ha észre tudnak venni a forgalomban.

2013. febr. 13. 17:11
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Láttam már párszor full sötétben full kivilágítatlan autót, aminek a vezetője kézben tartott telefonjába pofázott. Az ilyen a kedvencem. De mikor autózok, szinte mindig látok full kivilágítatlan autókat a belvárosban. Szoktam nekik mindig szólni, legtöbb azonnal felkapcsolja és szorgosan eláraszt "köszönöm szépen"-nel, de vannak, akiknek dudálhatok, integethetek, villoghatok, akkor se tudják miről van szó. Még azt is megszoktam csinálni, hogy én is lekapcsolom a lámpám, majd úgy fel, majd megint le, fénykürt és utána fel, de némelyiknél ez sem segít, azt se tudják hol vannak.
2013. febr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogj meg minden fillért, ha összetörik a kocsidat, ahhoz képes a világítás használata elenyésző benzinbe kerül, 0,12 lit/100km.

Persze azokat a majmokat nem érdekli a ködlámpa fogyasztása (0,15lit/100km/2db), akik éjjel-nappal használják ok nélkül.

Gondolom rádiót sem hallgatsz menet közben mert az kb 21 watt...és a levegőt sem fúvatod az ablakra, mert másfélszer annyi a fogyasztása mint a tompított fényszórónak.

2013. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor fogj meg minden fillért, ha összetörik a kocsidat, ahhoz képes a világítás használata elenyésző benzinbe kerül, 0,12 lit/100km."


Ha összetörik az autómat azt nem én fizetem... Bár még sose volt ilyenből problémám. Aki vaksi, az ne vezessen.



"a levegőt sem fúvatod az ablakra, mert másfélszer annyi a fogyasztása mint a tompított fényszórónak."


Két fényszóró 110W, 4 helyzetjelző 20W, műszerfalvilágítás 10W. Az 140W. Ugye nem gondolod komolyan, hogy az a szar kis ökölnyi villanymotor 210W-ot fogyaszt? ;)

2013. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Majd megbüntet a rendőr, aztán akkor lőttek a spórolásodnak :)
2013. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem nagyon kevés a pénzem, de én mindig világítok. Nem emiatt leszek hajléktalan.

Már éjjel autópályán is találkoztam nem világító járgánnyal. Mutattam neki, mi van, erre lassít, indexel jobbra. Megelőzöm, erre felkapcsol refit, ködlámpát, s jön fel a nyakamba. Visszaelőz, satufék.


A nem világítók talán veszélyesebbek a ködlámpásoknál, de azt sem értem, ragyogó időben, miért megy a ködlámpa, lakott helyen, ahol még ködben sem lenne szabad használni.


Sok autós képtelen felfogni, hogy nem csak az kell, hogy ő lásson, hanem az is, hogy őt lássák. Bár nekem is szürke kocsim van, egyetértek a barátommal, aki szerint nem is lenne szabad ilyen színű kocsit gyártani. Egy a tájba beleolvadó „rejtőszín” és a világítás hiánya együtt nagyon veszélyes.

2013. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!