Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg rosszul tudom? (Tompít...

Tényleg rosszul tudom? (Tompított fényszóró használata)

Figyelt kérdés

[link]


Kérlek javítsatok ki, mert lehet úgy tűnik én értelmezem rosszul a szabályokat. Köszönöm.



2023. máj. 16. 15:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

10: csak tudom milyen izzó van az autómban -.-"

90/100 watt.

90 a tompított, 100 a távolsági...

2023. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

#11 Hát hogy te milyen f*szságot raksz bele, az már a te saját egyéni problémád. Szerintem nem fogtak pisztolyt a fejedhez, hogy emelt teljesítményű izzót rakj bele. Rakhattál volna általános izzót is, mint az emberek 99%-a, ami 55W.


Persze a lényeg továbbra sem ez, hanem az, hogy mégis mi szarért fáj neked az, hogy 180W? Nem mindegy? 1. De mindegy. 2. Ha neked nem, akkor tényleg mi az isten f*száért vettél emelt teljesítményűt?


Eszed amennyi látszik...

2023. máj. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
27%

Miért lenne emeltfényű?!?!??!


Gyárilag 60 éve nem műanyagból voltak a búrák meg a foncsorok... hanem üvegből meg fémből.

Ez a gyári izzója neki.

2023. máj. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%

És ez mégis hogy a f*szomba jön ide? :DDDDD Beszarok rajtad hallod. Nevetséges.


Na de én befejeztem, mert ez már a 14. válasz ebben a témában és magasabban járunk, mint a te IQ pontod. Ha tovább folytatom, én is lecsúszok odáig.

2023. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pár dolog, amit a belinkelt cikk alapján sem értek:


- Az én autómon gyárilag van nappali menetfény elöl. Ha felkapcsolom a tompított fényszórót, nálam a nappali fény nem alszik ki. Semmilyen módon nem lehet kikapcsolni.


- Helyzetjelző: amikor én tanultam vezetni, a helyzetjelző csak álló járműnél volt lehetséges bekapcsolni. Azt jelentette, hogy leveszed a gyújtást és az indexkart bekapcsolod jobb/bal oldali állásba. Ilyenkor az az oldali tompított fényszóró világított nagyon halványan, amerre húztad a kart. Akkor még lehetett országút mellett parkolni és arra szolgált, hogy a semmiben áll egy autó. Emiatt nem értem, hogy most ez menet közbeni autónál mit takar.


Ráadásul a ködlámpa kapcsolóm olyan, hogy az első állás csak az elsőt kapcsolja fel, a következő mindkettőt. Pl csak hátsó ködlámpát nem tudok kapcsolni. Régen csak hátul volt ködlámpa, szigorúan egyik oldalon.


Amikor nagy a köd az első ködlámpa a ködről visszaverődő fény miatt gyakorlatilag nullára csökkenti a látást.

2023. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!