Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy majdnem balesetet okoztam egymás után kétszer is?

Figyelt kérdés
1 éve vezetek rendszeresen, eddig nem volt semmi baj. Most viszont valamiért bepánikoltam, nem találtam parkolóhelyet, tolatgattam össze-vissza és majdnem belementem abba aki a hátam mögött jött. Nagyon megijedtem ezután persze még bénább voltam a haza úton és majdnem megint hibáztam. Most annyira rosszul érzem magam, hogy elgondolkodtam való-e nekem vezetés? Pedig nagy szükségem van az autóra, de most nem tudom mi legyen....
2023. máj. 18. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Egy év vezetés után ez még "belefér". Mindenképp vezess tovább, és ne hagyj fel vele mert csak rosszabb lesz!

Gyakorolj, szerezz rutint és semmi gond nem lesz!


(Én sokkal nagyobbakat bénáztam az első 1-2 évben.)

2023. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Felejtsd el, ha nem történt semmi baj. Ha csak egy év után történt ilyen először, az nem olyan rossz.

Mindenki követ el hülyeségeket, 20 év meg 40 év vezetés után is. Csak nem mindenki veszi észre... Erre való a többi közlekedő, hogy kivédje a te hülyeségeidet. :) Te meg viszonzásul kivéded az ő hülyeségeiket.

2023. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végülis észrevettem a dolgokat, csak azt nem tudom mikor. Hogy a másiknak mennyit kellett mentenie. Az biztos, hogy ezerszer jobban fogok figyelni ilyen manővereknél.
2023. máj. 18. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Ezeket EL KELL ENGEDNI!


2007 óta vezetek. Egyszer majdnem elcsaptam egy babakocsit. Azért nem, mert fékkészenlétben voltam. Kedves anyuka egy kisebb, rövidebb S kanyarban álló bokor mögül tolta be elém (járda sincs ott). Lesatuztam. A drága mama semmit nem érzékelt a dologból még utána sem. Nekem viszont egy fél órára félre kellett állnom, nem tudtam tovább autózni.

Egy ilyen kiborulásom volt. De ez éppen nem az én hibám volt, és ügyesen hárítottam.

A napokban viszont a zebrán lett majdnem baj. Mindig lassítok, ha senki sincs ott, akkor is. Lábam a fék felett. Túloldalról egy fiatal nő és lánya elindul. Én kinyomom teljesen a féket. 30-as sebesség körüliről, és kb. 2 méter. És nem áll meg az autó. Lassul, de csak úgy, mintha nem lenne hajtás. Csak utas voltam. És teljesen higgadt voltam közben és utána is. Láttam hogy egyre közelebb vannak, és csoda, hogy nem lett semmi. Vészvillogóval elgurultam egy olyan helyre, ahol fékpróbázhattam. Éppen csak elindulásból, fék. Azonnal megáll. Áruházi parkoló, távoli része. Mind a vizsgán: felgyorsítok 40-re, fékezek, fél méteren beül áll. És azóta sem volt semmi. ABS kocka régebben elszállt, az ki lett cserélve. Most nem is felpumpálható a fék. Nem tudom, mi történt. Próbáltam két pedált egyszerre nyomni, hátha én voltam béna. Nem sikerült reprodukálni.

De a fékpróba alatt sem voltam már nyugtalan. Elkönyveltem magamban, és kész. Ha sokkolod magad ezekkel, az veszélyforrás!

2023. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
A majdnem az semmi. Jobban figyelsz, rutinosabb leszel.
2023. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Fontos, ha egyszer hibázol, akkor ne pánikolj, mindenkivel megesik. Ha nem történt baj, akkor magabiztosan menj tovább, mert különben többet fogsz hibázni. Ha rád dudál valaki, nem szívd mellre. Nem feltétlen idegből tette, hanem azért, hogy jelezzen, ha nem veszed észre.
2023. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!