Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol és hogyan érdemes bejelent...

Hol és hogyan érdemes bejelentést tenni?

Figyelt kérdés

Egy néhány ezres településen élek, tehát nem Budapesten. Újabban (főleg hétvégén) cross- és egyéb motorral száguldoznak a település utcáin, de szűk, kanyargós falusi utcákat képzeljetek el, ahol néha a 30 is sok. Nem tudom, hogy hívják hivatalosan, de borzasztó hanghatással is jár, dobhártyarepesztő. (Igazából nem értem, hogy nem félnek, hogy valaki egyszer megveri őket, de ez más téma.) Csodáljuk, hogy nem történt még tragédia, de nem is szeretnénk megvárni. (MOst is le-föl száguldoznak, mi pl. ilyenkor futva kelünk át az úton a gyerekkel, pont egy kanyarban lakunk.)

Nyilván többen ezt aggályosnak tartjuk, szeretném megtudni, ha a rendőrség felé bejelentést tennénk, hol érdemes? A központi panasztételi e-mail címen (ORFK) vagy a megyei kapitányság felé?

A kérdés nem arra vonatkozik, hogy mi a véleményetek a száguldozásról, egyebekről, hanem hogy a rendőrségen belül hova kellene írnunk? Ugyanis nyilván a helyi Facebook csoportban elégedetlenkedés nem megoldás, és a fizikai erőszak sem.



2023. máj. 20. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ott örjöngenek, akkor FEL KELL HÍVNI a legközelebbi rendörséget.
2023. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármely rendőri szervnél vagy ügyésznél feljelenthetsz, de legegyszerűbb lenn az önkormányzathoz besétálni, ott majd segítenek és továbbítják a megfelelő helyre.


Kérdés, mi a szabálysértés tárgya, voltaképpen eddig annyi, hogy indokolatlan zajszennyzés, ha esetleg látod őket egykerekezni, az a közlekedésbiztonság indokolatlan veszélyeztetése, meg ha nem ad neked elsőbbséget ott, ahol elsőbbséget kéne adnia (tehát olyan helyen állsz az út szélén, ahol szabályosan neked van elsőbbséged, ő meg nem áll meg), akkor azt még bele lehet venni, csak ugye ezt meg bárki mondhassa sajnos.


Legegyszerűbb elmenni az önkormányzathoz, és megkérdezni, mit lehet tenni, ekkora településen még szoktak is foglalkozni ezzel.


Igazából meglepő, hogy nem ez volt az első lépés a második ilyen alkalom után, mifelénk a 20 ezres városban mindenért is az önkormányzatba rohangálnak az emberek, ugat a szomszéd kutyája, nem tetszik, hol parkol a szomszéd stb.

2023. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Van köztük suhanc a kismotorral le-föl, van terepmotoros és van nem

Tudom milyen motoros beöltözve padlógázzal, és autósok is, eskü nem értem, miért itt, hacsak nem az löki az adrenalin szintet, hogy meg tud e állni, amikor valaki kilép. Sok helyen járda sincs, mert megszokott volt, hogy az utcán lehet élni-sétálni-biciklizni, de rohamosan települ be a nyaraló övezet és ezzel együtt nemcsak a forgalom nő, hanem megjelentek ezek az alakok is. Nem az új lakosok ellen megy a dolog, mert megsúgta valaki, hogy az erdei ösvényen száguldozó egyik terepmotoros pont az egyik helyi fejes gyereke.

Én féltem a saját gyerekemet is, és nem szeretném, hogy tragédia legyen.

Gondoltam telefonra, de annak kevésbé van nyoma, plusz mire kiérnek, talán eltűnnek az utcáról.

2023. máj. 20. 20:39
 4/5 nemaRendőrség ***** válasza:
61%

Jól bele kell rúgni, aztán elfutni még magához nem tér.

Nálunk tényleg ezt csinálták anno 15-20 éve, lett vagy 4 nyílt törése a csákónak, utána lenyugodott.

2023. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, utolsó, nem vagyok a híve ennek, de bevallom, már megfordult a fejemben.
2023. máj. 21. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!