Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kapu elől kitolatásnál ha már...

Kapu elől kitolatásnál ha már majdnem az úton vagyok, és belém jönnek az egyértelműen az én hibám?

Figyelt kérdés
Elméketi kérdés. Tehát kertes ház kapuja előtt orral állok, majd nyilván tolatva kell kiállnom. Már majdnem az út szélén állok amikor belém jönnek. Osztott felelősség, vagy egyértelműen az én hibám akkor is, ha állóra fékezem a lassan mozgolódó autómat?
2023. máj. 23. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Ha úgy tolattál ki az autó elé hogy annak esélye sem volt a megállásra akkor a te hibád. Ha viszont meg tudott volna állni csak nem vett észre akkor az övé.
2023. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a te hibád. Van olyan, hogy udvariasságból kienged az úton haladó, de neki van elsőbbsége.
2023. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válasz nagyon ellentétes, de mindkettő részigazság.

Miről is szól az elsőbbségadás? Ha két közlekedő keresztezi egymás útját, nem tud az egyik áthatolni a másikon. Hogyan lehet mégis megoldani? Úgy, hogy szabályokat állítunk fel, ki mehet előbb, ki utána.

Mit is ír a KRESZ a tilalmak között fő helyen? A másikat nem kényszeríthetem az útirányának és/vagy sebességének HÍRTELEN megváltoztatására. Ez nagyon fontos!

Egy-egy művelet időbe telik. Egy kapuból kitolatás akár 8-10 másodperc is lehet (vagy még több). De vegyünk csak 5 másodpercet. Az úton 50-nel szabad menni. Tételezzük fel, hogy tényleg ennyivel közlekednek. Az azt jelenti, hogy 5 másodperc alatt 70 métert tesz meg. Milyen járművezető az, aki tőle 70 méterre felbukkanó járműbe belerombol 50 km/h sebességről? Az messsze-messze nem féktáv.

Az akadályozás meg indokolt lehet. Vannak utcák, amelyekben egész nap három autó megy el. De vegyünk egy pesti főutat, hétköznap. És maradjunk a fenti számoknál. Addig nem tolathatok ki, amíg nincs minimum 70 méteres rész, ahol senki nem közlekedik? Vagy még több?

És mit kell tenni, ha a kaputól 30 méterre útkereszteződés van. Onnan jön ki valaki az útra, egyikünk sem látja a másikat 70+ méterről.

2023. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
ezét kell tolatva beállni , mind a kettő esetban akadályozod a forgalmat csak így biztonságosabb kiállni
2023. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam, kivéve ha sötétben érek haza. De a mi utcánkba ritkább a forgalom. Volt már olyan, hogy ki tolattam, pont indultam is már lassan mozgott a jármű. Ilyenkor vagy kikerülnek, vagy villantanak, hogy mehetek nyugodtan. Nem szokott probléma lenni. Én is kiengedem azt aki irányjelzőzik, hogy menne. Kevesebb veszélyt látok megállni 3 mp.-re mint előzni/kikerülni.
2023. máj. 23. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!