Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hivatalosan mi a teendő egy...

Hivatalosan mi a teendő egy keskeny, viszonylag forgalmas, nem belátható útra történő kitolatáskor?

Figyelt kérdés

Mire a betonkerítésen kívülre kerül a fejem tolatás közben, és szét tudok nézni, akkorra már a kocsi fele az egysávos út úttestjén van.

Az nem megoldás, hogy kiszállok a kapun belül, kimegyek, körülnézek, bemegyek, beülök, mert akkorra már ott van a következő autó. Utast sem vihetek mindig magammal, aki körülnézne helyettem.

Úgy szoktam, jobb ötlet híján, hogy vakon elkezdek lassan kitolatni, aztán ha jön valami, majd megáll. De ha nem áll meg, és karambol lesz, akkor ugye én leszek a hibás.

De mit tehetnék még, mit vár el a jogszabály?


2015. okt. 9. 09:32
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
hivatalosan?keresned kell egy segítő személyt aki figyeli a forgalmat és jelzi amikor nem jön senki.
2015. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

És ha tolatva állnál be?

Így előre nézve jönnél ki, és látnád, jön-e autó.

2015. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy megtanították a kreszórán, keresel egy alkalmas személyt aki irányít. Viszont sokkalta logikusabb és praktikusabb minden tekintetben, ha tolatva állsz be, nem is tudom miért nem jutott eszedbe magadtól
2015. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
az se egyszerűbb ha csukva van a kapu mert akkor meg kell állni a nem belátható helyen.
2015. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keresd meg a közút kezelőjét és kérd meg, hogy szereljenek fel tükröt a kapuval szemben. Hatalmas segítség tud lenni.
2015. okt. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A KRESZ melyik paragrafusa szól konkrétan erről a segítőről?

Negyed-félóránként jön is arra egy gyalogos...

A betolatás nem mindig megoldható, mert keskeny utca, aminek a szélén autók parkolnak, és néha csak előre, néha csak tolatva lehet bemenni.

Egy családi házból kialakított üzletről van szó, ahová szoktam járni, minden házhoz nem szerelnek fel tükröt.

2015. okt. 9. 12:39
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Kétirányú forgalomra alkalmas úttest nem lehet olyan keskeny, hogy egy személyautóval ne lehessen beállni bárhogy. Szóval itt azt hiszem vezetéstechnikai probléma is van
2015. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szóval ha egyszer elmész kresztanfolyamra, akkor megtudod, mi a teeendő tolatáskor...nem véletlenül a legveszélyesebb művelet...


ha megfogadod a tanácsom, akkor minden esetben megkérsz egy ALKALMAS személyt, hogy segítsen..

2015. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentjében feltett kérdésre a válasz:

„33. § (3) Ha a személy- és vagyonbiztonság megkívánja, a hátramenethez a járművezetőnek gondoskodnia kell arra alkalmas irányító személy közreműködéséről. Az irányító személynek úgy kell elhelyezkednie, hogy folyamatosan lássa a jármű mögötti területet és a jármű vezetőjével is kapcsolata legyen.”

(A 33. § (3) bekezdését a 2/1984. (I. 29.) KM–BM együttes rendelet 19. §-a iktatta be a rendeletbe.)

2015. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a KRESZ tiltja a közútra való kitolatást udvarból, bár szó szerint ez így nincs leírva, de az oktatóm mondta hogy így van. Egyébként meg tudom hogy van ilyen sziti hogy csak így lehet kimenni. Ilyenkor azt tudod csinálni, hogy nagyon lassan engeded kifele az autó hátulját, aztán nem lesz semmi gond.
2015. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!