Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lengyelországban a helyszínen...

Lengyelországban a helyszínen kifizetett gyorshajtási bírságról még küldenek majd haza utólag értesítést is?

Figyelt kérdés

Bemértek minket estefelé lakott területen 72km/h órával az 50-es táblánál.

Civil BMW 3-as kocsival utánunk jöttek szirénázva. Bankkártyával fizettünk a helyszínen, mivel nem volt annyi zlotynk, egyébként a legközelebbi pénzautomatához eljöttek volna velünk, hogy kivegyünk pénzt.

A bírság 25 ezer forintnak megfelelő zloty volt.

A kérdés az hogy küldenek majd haza valamilyen értesítést az egész mutatványról?

Elfelejtettük megkérdezni.

Nem szeretném ha tudnák ezt az itthoniak. :P

Pl. más országban ha a helyszínen ki van fizetve a bírság akkor is küldenek haza erről értesítést, vagy ott helyben a bírság befizetésével le is van zárva az ügy?

Itt felvették az adataimat is, már mint a lakcímemet.


2023. jún. 7. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy küldenek értesítést, de nem a bírság miatt. Az ott le lett tudva.

Büntető pontok még esélyesek.


Az értesítés viszont a te nevedre fog érkezni.

2023. jún. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, de mi lesz az értesítésben? A büntetés összege is fel lesz tüntetve, vagy csak a gyorshajtási adatok, vagy minden?
2023. jún. 8. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én már nem egy helyszíni büntit kaptam Szlovákiában és Lengyelországban, de soha nem volt szó további levelezésről. Büntetőpontokról meg pláne nem, mivel minden ország saját pontnyílvántartást vezet, tehát nem kaphatsz pontokat a külföldön elkövetett "rosszalkodásért". Az EU tagállamok közötti bírság "továbbítása" arra vonatkozik ha a helyszínen nem kaptak el és emiatt a pénzbírságot utánad küldik a lakhelyed szerinti országba. Meg persze ha bevonnnák a jogsidat, arról már tudomást szereznének a magyar hatóságok.
2023. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3- Nagyon szépen köszi az infót! :)
2023. jún. 8. 18:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is fizettem már többször Lengyelországban, soha nem értesítették a magyar hatóságokat.
2023. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5- Jaj bocsi, véletlenül lepontoztalak, most ébredtem fel éss nem vagyok képben. :P :)

Akkor remélem nekem sem küldenek haza értesítőt a bírságról.

2023. jún. 10. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!