Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogi kérdés: autós elütötte a...

Jogi kérdés: autós elütötte a gyalogost, aki nem fogadta el a segítséget később mégis bepanaszolta a vétkest. Az ilyenért utólag hogy a pi**ába lehet eljárást folytatni?

Figyelt kérdés

[link]


Rohadtul nem értem. Ha a vénasszony akkor elismerte, hogy semmi baja, akkor utólag hogy van bőr a képén vádaskodni? Vagy egy jóérzésű autósnak ilyenkor mit kell tennie?


Tuti az volt, hogy a vénasszony a világért se akart időzni a mentőkkel, rendőrökkel, elzavarta a naiv balek autóst, hogy nincs itt semmi látnivaló, utólag meg rájött, hogy milyen jó lenne kib***ni vele. Konkrétan kelepcébe csalta.


Ti mit tettetek volna a sofőr helyében, ha az elütött gyalogos mindenáron ellenkezik, hogy mentőt hívjál?



2023. márc. 23. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Megmondtam volna, hogy attól, hogy jól érzi magát, akármilyen belső vérzése lehet, igenis rendőrt hívunk, mert történhetett személyi sérülés, és ha történt, akkor kötelező, ha meg nem történt, akkor sem árt. Nem hiszem, hogy a telefonhívás időtartama alatt elfutott volna a néni, főleg, ha vannak ott járókelők is.
2023. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Én voltam tanúja gázolásnak, a gyalogosnak elmondása szerint semmi baja nem lett. De mentőt hívtunk és ott marasztaltuk. Szerintem egy ilyen sokkhatás után az az emberi minimum , hogy nem hagyjuk a másikat a nyilvánvalóan nem tiszta tudattal, sokszor adrenalin hatása alatt hozott rossz döntése miatt másnapra meghalni. Ugyanis erről beszélünk.
2023. márc. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Úgy, hogy nincs olyan, hogy valaki elismeri, hogy semmi baja. Rendőrt, mentőt kell hívni.
2023. márc. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Mi az hogy "elütötte" ?

Nyilván ha leszakad a keze, tocsog a vér mint egy horrorfilmben az az. De ha csak éppen hozzáér az autó, csak meglöki?

Nem egyszer hozzámért már autó, nem ügy, mindenki ment tovább a dolgára.

2023. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
A cikk kérésről ír, nem körözésről.
2023. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Semmi nem utal arra a cikkben, hogy a nő "vádaskodik". A kórháznak is kötelessége jelenteni az esetet.


Amúgy az áldozat hibáztás jól megy neked. Talán nem kellene zebrán gyalogost gázolni.

2023. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

6. Nem tudom, zebrán történt-e a dolog, a cikkben erről nincs szó. A kép illusztráció. Ettől függetlenül történhetett ott.

De arról sem esik említés, hogy az autós átrombolt-e a zebrán, vagy fokozott figyelemmel, kis sebességet választva, fékkészenlétben volt-e.

A cikkben az áll, hogy nekiütközött. Nem nyelvtan-nácizás, de az előtt az én szótáramban fellököm és áthajtok rajta, vagy fellököm, és az átrepül felettem. A nekiütközött az lehet egy enyhe lökés és, amitől esetleg elesik, vagy semmi baja sem lesz, csak érintettem.

Az autós nem hajtott el, hanem megállt, és segíteni akart volna, ahogyan az kötelessége is volt. A hölgy nem kívánt élni vele.

2023. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Jogi kérdés. A rendőrség megindítja az eljárást, kihallgatják a balesetben résztvevőket és a tanúkat, ha ezek után sem merül fel bűncselekmény gyanúja és a néni nem szenvedett súlyos testi sértést, akkor gondolom kap egy kis bírságot a vétkes fél, aki nem feltétlenül az autós.
2023. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
A hatóságokat akkor is értesíteni kell ha a sérült ezt nem szeretné, és azt állítja semmi baja. Amikor megsérülsz akkor elkezd dolgozni benned az adrenalin és a kortizol. Ez esetleg elnyomja a fájdalomérzetet és ezért azt hiszi az ember megúszta a dolgot komolyabb következmények nélkül. Aztán kiderül, hogy mégsem és akkor már nagyon nehéz tisztázni ki a felelős a balesetben ha azt sem tudod ki volt a másik fél.
2023. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Miféle "sérült"..?

Nem sérült meg senki.

2023. márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!