Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma Magyarországon kialakult...

Ma Magyarországon kialakult közlekedési helyzet nem alkalmas arra, hogy motorozzanak az emberek?

Figyelt kérdés
mind az utak műszaki állapota, mind a gépjármű vezetők mentális állapota.
2023. jún. 27. 06:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
5%

Azért köszönhetően a médiának, hogy ez van a fejeben, hogy mindig csak a motoros a hibás, mert száguldozik. Mert az autósok nem? Egy olyan útszakaszon járok dolgozni, autóval, motorral, ahol 110 a megengedett sebesség, én be is tartom, mert nem sietek sehova, de az autósok nagyrésze simán megelőz, némelyik olyan tempóban, hogy az még autópályán is gyorshajtás lenne. A szerződéses munkásjáratok, meg 70-el döngetnek a lakott területre érve is.

Tegnap reggel motorral voltam, és egy autós, a piros lámpa előtt húzta rám a kormányt, mentem a külsőben, betartva az 50-et, de mivel piros volt, így már annyi se. Egy autó volt elöttem és a lámpa közt, ez meg körül se nézett csak átjött a sávomba, nyomhattam én a dudát, meg se hallotta, utána meg nézett bambán előre, rám se mert nézni.

2023. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%
A kérdező kérdését az ihlette, hogy valami oktató (és a hozzá tartozó autósiskola) befejezi a motoros oktatást, miután a múlt héten a Soroksárin egy motoros jóbarátja meghalt egy rosszkor sávot váltó béna taxis miatt, és az oktatás befejezését a kérdésben leírttal indokolja. Asszem vezess.hu-n van a cikk.
2023. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
Sokkal kevesebb baleset lenne, ha a kedves motoros szépen besorolna az autók mögé és menne a sorban a többiek után mint a többi jármű. De mivel többségük össze-vissza cikázik mint egy kib*szott légy a szaron, mindezt úgy, hogy a megengedett sebességet sem tartja be, persze, hogy kész életveszély. Esélytelen mindenre felkészülni, én is rettegek, hogy mikor csapok el egyet, mondjuk szerencsémre a rövidebbet vélhetően nem én húznám. Értem én, hogy összemenne a kuki ha a motorosnak követni kellene a csordát és nem mehetne amerre akar, csak lehet hogy nagyobb eséllyel érne haza…
2023. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
#12 Vannak iskolák,akik szerintem nem is alkalmasak motorios képzésre. Ahova én jártam, ott szinte semmit nem tanítottak, és ha nem éreztél rá a dolgokra,akkor csak a pénzedet vitték. Lehet ott más is volt,nem csak a baleset, mert szinte minden hétre akadt egy törött motor is nálunk,meg a szerelő folyton ott volt, szóval lehet inkább nem érte meg neki.
2023. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%

"Ma a magyar utakon az "eltaposom, akit lehet" mentalitas van jelen. S ennek az aldozatai a motorosok, gyakorlatilag nem foglalkoznak veluk"

Azért említsük meg a motorosok áldozatait is, remélem, ők is számítanak annyira, hogy foglalkozz velük.

2023. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
#15: A motorosok maximum saját maguk/egymás áldozatai.
2023. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16

Nem feltétlenül.

Ne csak azokra gondolj, akiket motorosok ütnek el, hanem pl. akik félrerántják a kormányt, hogy elkerüljék az eléjük vágó motorost, és fejre állnak az autóval, vagy belemennek a szembejövő kamionba.

11

Nyilván vannak autós barmok is, ezt nem tagadja senki.

Én elhiszem, hogy te pont egy kivétel vagy a motorosok közt, de azért a legtöbb motoros nem ilyen, ezt nyilván látod te is. És ezt nem a média alapján gondolom, hanem 35 év vezetési tapasztalat alapján.

Elég hülyeség, de több esetben előfordult már, hogy mikor normálisan közlekedő motorost láttam, az villant át a fejemen, hogy ha megállna, én is megállnék mögötte, és megráznám a kezét, hogy öcsém, látod, így is lehet. :) Mert hogy olyan ritka látvány az ilyen.

2023. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy olaszban, franciában intelligensek a motorosok, nem vademberek. Lábbal megköszönik ha oldalra húzódsz.

Ti nem tudtok így viselkedni?? Jah nem, mert anyuci-apuci állat módjára nevelt titeket...

2023. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Olaszban haver? Ahol ha autóval elsőként állsz meg a lámpánál, a zöldig odasereglik 10 motoros meg robogós, úgy körbevesznek, hogy aztán elindulni sem tudsz ameddig a csürhe el nem hordta magát. Nem beszélve arról, hogy az olasz import autókon mennyi külsérelmi nyomot hagynak, mert még nekik is mennek úgy tapossák egymást. Ez aztán intelligencia és kultúra a javából!
2023. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#17 Nekem is most lett 30 éves a B-C-s jogsim, viszont az "A"1 hónapos, de ez alatt ez volt a második eset hogy leszorítottak. A média, és internet szerepét pedig nagyon látom az emberek terelésében.Televágják az ember böngészőjét mindenféle sütikkel, és utána folyamatosan olyan reklámokat, híreket tolnak az arcunkba. Elég ha csak a facebookom rákattintasz egy motorbalesetes hírre, és onnantól napi 2-3 ilyen cikk garantált, innentől meg azt gondolhatnánk, hogy tömegével vannak ilyen balesetek, pedig mellette vannak autósok is, csak a klikkvadás médiának az már nem olyan nagy szám, hogy írjanak róla. Így is pl hiradót nem is nézek, mert full tragédiákról szól az egész. Ráadásul van mikor full kamu hír. Múltkor pl Travoltáról állították,hogy újranősült és el is vált. Érdekes módon sehol nem írnak erről máshol.
2023. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!