Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire visel meg lelkileg...

Mennyire visel meg lelkileg ha benézel valamit?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, hogy direkt szabálytalanul, vagy veszélyesen vezet valaki aki lesz@r mindent, és mindenkit. Én egy éve vezetek rendszeresen, és az utóbbi időben volt egy sárga-piroson való átcsúszásom, sajnos benéztem a klíma miatt nem gyorsult annyira az autó mint ahogy gondoltam, amúgy átértem volna simán még a zöld jelzésen. Na meg volt egy-két hasonló szitum, amik kisebb bénázások de bármiből lehet ugye baj. Engem lelkileg megvisel egy-egy ilyen, persze nem hetekre de 1-2 napig elgondolkodok rajta. Más is így van ezzel? Vagy ez későbbelmúlik? Amúgy naponta vezetek közel 80-90km-et.
2023. júl. 8. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó a lelkiismeret, mert tudod, hogy máskor nem teszed meg, tanulsz a hibádból. Én is azon rágódok utána egy ideig, de tanulok belőle.
2023. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor eléggé és évekig megmarad a fejemben, ha nem tovább. Pláne, ha rám is dudálnak, mert pl benézek egy táblát.
2023. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően azt hiszem, az az egészséges ha nem emészted magad miatta, de tanulsz az esetből.

Azonban az, hogy a saját figyelmetlenségedet a szőnyeg alá söpröd és kifogásokat keresel az nagyon nem szerencsés.

Klíma volt a hibás, persze, nem te. Hol volt az a lámpa, hogy még gyorsulnod kellett odáig? 15 méterrel a rajt után? Vagy 50-ről még odaléptél, hogy 70-80-nal majd átcsúszol a városi 50 helyett? Nem a klímára kell fogni, te hibáztál.

Ezt kell megérteni, feldolgozni és kezelni.

2023. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért a sárgán való átcsúszás nem olyasmi, amire azt mondom hogy ezt most benéztem, azt hittem minimum figyelmetlenség miatt csikorgó fékkel zebra előtt való satuzásról, vagy durvábbról van szó.
2023. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na állj. Egy szóval nem mondtam, hogy a klima a hibás, és nem én. Hol állítottam ilyet? Evidens, hogy én voltam a hibás. A lámpa a kereszteződés túloldalán volt, én előtte nemsokkal kapcsoltam be a klímát, és mire a közepére értem már sárga volt, de végül már az autóm vége piroson ért át. Szóval zöld volt amikor behajtottam az a lényeg, csak mivel eddig sosem használtam még klímás autót ezért nem tudtam, hogy ennyire ilyen szinten visszafogja a gyorsulást. De abszolút az én hibám volt, sohasem hárítok, szeretem vállalni a felelősséget, ha megbüntetnének sem szólnék egy szót se
2023. júl. 8. 13:30
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
#5 azért azt gondolom tudod, hogy nem lesz a keresztező forgalomnak azonnal zöld, amikor neked piros? Ilyesmin ne kattogj ennyit, legközelebb már tudni fogod, hogy ilyenkor lassítasz és felkészülsz a megállásra, vagy mész normál tempóval.
2023. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha zöld volt előttem, akkor nem fogok vészfékezni, mert sárgára váltott. Láttam ilyet a Szentendrei úton: egy nő vészfékezett, hátulról belerongyoltak, köuben mellette ketten még elmentek.

Egy eset azonban néha eszembe jut:

Az egyenesen menő lámpát takarta egy teherautó. Elnéztem, és a kanyarodó zöld miatt átmentem a kereszteződésen. Éppen csak megúsztam a megindulú keresztforgalmat.

2023. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

"A lámpa a kereszteződés túloldalán volt, én előtte nemsokkal kapcsoltam be a klímát, és mire a közepére értem már sárga volt, de végül már az autóm vége piroson ért át."

Én ezt egyre kevésbé értem.

A lámpa a kereszteződés mögött van, az lehet, de a vonal, amire vonatkozik a kereszteződés előtt kell hogy legyen. Ha a kereszteződés közepén jársz mikor sárgára vált a lámpa, az teljesen normális, hiszen a vonalon - a kereszteződés előtti vonalon! - már rég átértél.

Ennyire nem ismered a kreszt?

Van egyáltalán jogosítványod?

2023. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

időről időre előkerül az az egetverő baromság, hogy a bekapcsolt klíma miatt nem gyorsult a szarja, belecsúszott a sárgába(is)...

Illene végre megtanulni, hogy a világon sehol nem adnak forgalombahelyezési engedélyt olyan gyártásra érett autóra, amelynek a klímája lefogja a motor erejét...


Még a hatszáz köbcentis autók klímája sem érezhető, mert a klíma max 600 Wattot igényel...ez már több is, mint a háztartási hűtők általában...jól is néznénk ki, ha az érdi emelkedőn klíma nélkül kellene felmenni, mert a motor olyan harmatos..


Nem adnak engedélyt bármilyen apró hibára sem...pláne ilyen marhaságra.


Amúgy a sárga jelzés még nem a kivégző osztag sorfala.

2023. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

En ezert nem indulok piros-sarganal.


Allando tema felenk, hogy piros-sarga van nekem, de keresztiranyban meg jon egy auto, tehat ha lenduletbol rarajtolnek, pont telibe kapnam.


Azt tudni kell, egy idopillanatban valt a lampa piros-sargara, keresztiranyban meg pirosra.


Ha neked piros-sargad van, es auto jon keresztben, az szintiszta piroson ment at.

2023. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!