Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elhasaltam a forgalmin. A...

Elhasaltam a forgalmin. A következő vizsgára lelkileg hogy lehet felkészülni- hogy ne izgulnék annyira?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nagy tétje van nálunk a jogsinak. Megjegyzem, eddig soha semmi miatt nem izgultam, sem a Kresz miatt, sem fiatalabb koromban az M-es vezetői miatt. Bármi jött eddig, én voltam a megtestesült nyugalom.

A vizsga napján is, amikor előtte vezettünk egy órát, még nem volt bennem a "félsz".

Viszont amikor a vizsgabiztost vártuk és utána, ahogy az autóban ültünk, az járt végig a fejemben, hogy ha nem sikerül, akkor csalódást okozok a kislányomnak- miatta,vagyis a betegsége miatt kell a jogosítvány - és a páromnak is- aki kemény munkával hozta össze a pénzt rá!

Nagyon izgultam az első vizsgán, piti dolgokat is vétettem, de a buktát az okozta, hogy nem figyeltem tele zöldnél....

A kövi vizsgán már látom magam, hogy az eddigiek mellé az előző sikertelen vizsga miatt még stresszesebb leszek.

Gyakorlatilag az első vizsga óta teljes káosz van nálam, itthon sem vagyok "kerek", itthon is alap dolgokat cseszek el.



2016. okt. 3. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Két dolgot lehet mondani erre.

Egyrészt, ennél könnyebb vizsga az életben nincs. A legkönnyebb egyetemi zh, vagy éppen munkahelyi továbbképzési vizsga nehezebb ennél.

Másrészt, ha ekkora lelki törést jelent a bukott vizsga, akkor mi lesz veled amikor ott ül mögötted a gyereked és elnézel valamit és egy idióta ledudál az útról? Kirakod az elakadásjelzőt és zokogni fogsz a belső sávban?

2016. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első! Szerintem ez picit erős volt.


Vannak emberek akik izgulnak egy vizsgán, mindenkivel megesik, a kérdezőnek meg van baja bőven elég így is, nem olyan egyszerű ám ez. Én is izgultam a vezetésnél, igaz átengedtek pár év vezetés után már ebből élek olyan szinten belerázódtam, meg az életem is így alakult. Az egyetemi vizsgák valóban azért nehezek, de ha azt vesszük legtöbb OKJ vizsga azért nem annyira nehéz. A vezetést van aki túl izgulja, vannak ilyen emberek, meg nem mindenki tanul meg a minimális óra szám után jól vezetni, ott ennyit tanul meg, hogy tudja kezelni az autót meg a szabályokat tudja alkalmazni különböző szituációkban.


Kedves kérdező, neked is csak annyit tudok tanácsolni hogy kipihenten menj oda, meg ugye ha beül a vizsgabiztos mögéd gondold azt hogy ő csak egy utas aki potyázik és beszéld be magadnak hogy ugyanúgy vezetni tanulsz az oktatóddal, mintha a vizsgabiztos ott sem lenne. Tudom könnyen beszélek, de így sokkal rugalmasabban fogsz hozzá állni, meg itt a probléma azzal volt hogy rágörcsöltél hogy megbuksz és így is lett. Nem szabad rágörcsölni, csináld úgy hogy tutira átmész ezt vedd a fejedbe és akkor sokkal könnyebb lesz. Nem kell félni senki nem fog bántani. elhiszem hogy ez neked borzasztóan fontos és hogy a pénz is iszonyat nehezen jött össze rá, amit meg is értek, de nem szabad rágörcsölni annál rosszabb. Barátnőmnek is ugyanezeket mondtam, pedig nálunk nem volt ekkora tétje, jó a pénz így is csak szűkösen jött össze rá neki, de ő neki így sikerült a második vizsgája, utána amikor már kezében volt a jogsi akkor én mindig mentem vele és tanitgattam őt tovább a vezetésre. Szépen belejött.

2016. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Miért lenne erős? Pont azt írja, hogy soha semmin nem izgul, ennél meg azóta a mindennapjaira is kihat a kudarc
2016. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Második Válaszadó!

Köszönöm a biztató szavakat! Igyekszem észben tartani és alkalmazni legközelebb!

Szerdán kér új vizsgát az oktató, Kb 2 hét múlva próbálkozhatok újra. Majd nem felejtem el írni, hogy sikerült e.

2016. okt. 3. 15:42
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszadó!


Csernus dokira emlékeztet :) és őszintén szólva, nem bánom, hogyha valaki őszinte velem.


Pénteken buktam,életemben nem izgultam úgy, mint akkor, pedig mint írtam, egészen addig semmi bajom nem volt,még a vizsga napján levezetett órán sem. A kistársamért izgultam csak, mert ő napokkal előtte is már remegve gondolt a péntekre. (Neki sikerült)


Egyébként nem vagyok egy becari (ezt arra értem, hogy nem valószínű, ha ledudálnak, elsírnám magam. Csináltam az oktató mellett olyan dolgokat, hogy csak üvölteni tudott, nem igazán hatott meg, ha úgy láttam, kiálltam magamért.... tuti rühelli a fejem érte, de nem érdekel), minden helyzetben őriztem a hidegvérem. Ha az életben vmi nem sikerült sem hatott meg.

Most úgy érzem, hatalmas a nyomás rajtam....

2016. okt. 3. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi vizsgán lehet izgulni, azért nem buktatnak meg, de az idegesség nem mentség a szabálysértés esetén.

Ezt a két dolgot külön kell választani.

Vannak rendes vizsgabiztosok, és szigorúak, de ha a telezöldnél hibázol, azt még az engedékeny sem nézi el.

Nem szabad a vizsgára rágörcsölni, volt egy kritikus hibád, de mostmát ne azzal foglalkozz.

A gyakorlásokon képes vagy figyelni, koncentrálni egy szűk órán keresztül? - ha igen, meglesz a vizsgád, ne félj tőle

2016. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. okt. 3. 16:55
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Miért gondolják egyesek, hogy úgy kell vezetniük a vizsgán, mint egy 50 éves taxisofőrnek? :-)

Ami lényeges: ZEBRA!, kanyarodás egyirányúból, telezöldnél mikor mehetsz, melyik sávba. Betolatás két autó közé, a többi csak hibapont esetleg.

Az meg tévedés, hogy padlógázzal kell 50-re gyorsítanod, meg hogy 49km/h-nál már megbuktatnak. Ha nagy forgalomban kell főutra kikanyarodnod balra, nem kell kivágódnod egy hozzád nagyon közel érkező autó elé, megvárhatod a biztonságos kikanyarodás lehetőségét, ez nem időre megy!


Azt nem is írom, hogy fékezve nem váltunk sávot, most láttam 30 éves jogsival rendelkező egyéntől, hogy a besorolósáv megszűnése miatt 40-nel váltott sávot egy 100-zal érkező autó elé.

2016. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
1., 3. vagy ismét. Pont ez a bajom. Állítólag te vagy maga a hidegvég és talán kicsit az önteltség mintaképe. Ennek ellenére a forgalomban lelokkoltál, szétizgultad magad, a mindennapjaidra is hatással van a kudarc. Valamit itt nem kerek, szerintem szimplán az egyik része a mondandódnak nem igaz. De ha mégis is ilyenek csak úgy előtörnek akkor az komoly idegi labilitás. Nem azt mondom, hogy beutaló kell a pszichiátriára, de érdemes lenne elgondolkozni vajon mi lehet ez, mert ebből én azt látom, hogy pontosan ott fogsz zokogni az út közepén az első bakid után. És hidd el, hogy lesz bőven, pláne ha friss jogsival egyedül vezetsz, a gyerek meg ordít a hátsó ülésen mellé.
2016. okt. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!