Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért övezi sokkal nagyobb...

Miért övezi sokkal nagyobb hiszti az Árpád hídi gázolót, mint az óbudait?

Figyelt kérdés
A közelmúltban Óbudán egy figyelmetlen autós nem adott elsőbbséget egy biciklisnek. Elütötte. Az illető a kórházban meghalt. Érdekes módon a gázolót nem akarja senki felkoncolni, nem irogatják ki a Face-n a nevét címét stb. Az árpádhídi esetében meg akkora fröcsögés van, már fel sem megyek a FB-ra, mert már akkor is közellenség leszek, ha a tárgyilagosságot képviselem és nem fröcsögök velük. A két baleset végeredménye ugyanaz.
2023. júl. 8. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
#59 Pontosan. Egészséges félelemérzet és szerény hozzáállású realitásérzék nélkül lesz a legnagyobb baj. Ismerek motorversenyzőt meg kaszkadőrt is, akik váltig állítják, hogy ők nem tudnak motorozni, csak egyre jobban tudják, mi mindent nem tudnak. Nem tudom elképzelni, hogy én valaha azt mondjam, hogy igen, én annyira tudok autót vezetni, hogy akármilyen fáradt vagyok, akármilyen a hangulatom, akármilyen köd van, velem tuti nem fog semmi sem történni.
jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:

#60

Akkor valószínűleg lemaradtam. Valaki belinkelné a forrás, amely kimutatta (szakértői vizsgálat vagy kamerafelvétel, nekem mindegy), hogy a gépkocsivezető szándékosan hagyta figyelmen kívül az elsőbbségadási kötelezettséget jelző táblát?

jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 Alex Fly ***** válasza:
@62: akkor lemaradtál. Már az első tudósítás is azt írta, hogy a járművezető nem adta meg a kerékpárosnak az elsőbbséget, hanem nekiment.
jan. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
100%
#63 Te nem érted a nüanszot. #62-es azt kérdezte, az elsőbbségadás figyelmen kívül hagyása SZÁNDÉKOS volt-e. Persze szerintem mindegy, hogy szándékos volt-e, vagy sem, tragédia történt, mert két vakegérnek sikerült interakcióba kerülnie.
jan. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 Alex Fly ***** válasza:
0%
@64: az elsőbbségadás minden esetben szándékos. Ugyanúgy a szabályok durva megsértése is tudatosan történik -a te hozzászólásod a bizonyíték arra, hogy hogyan próbálják a szabálysértők a vétlen áldozatra hárítani a felelősséget, ami szintén a tudatosságot támasztja alá.
jan. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:

#65 Ennyire nem lehetsz kétbites. Ne haragudj, az menthetetlen, hogy valaki nem látja a rá vonatkozó elsőbbségadás kötelező táblát. Tény. De az elképesztő, irdatlan, megalapozatlan demagógia, hogy te azt állítod, hogy az autóvezető látta, és szándékosan nem foglalkozott vele. Te ezt honnan tudod?

Másrészt még ha elsőbbsége is lett volna, akkor is kutya kötelessége lett volna észrevenni a biciklist, és nem elütni. Akkor is, ha a biciklis szabálytalan _lett volna_. Viszont a biciklisnek meg ugyanúgy kötelessége lett volna nem ész nélkül hajtani, hanem az elsőbbsége ellenére azért felfogni, hogy egy kereszteződésen hajt keresztül, és mi van, ha...

Ezért mondom, hogy két vakegér találkozott. Természetesen mind a KRESZ miatt, mind morális értelemben az autóvezetőé a felelősség, az ő dolga lett volna vigyázni a biciklisre is, ha kell, jobban, mint ahogy a biciklis vigyázott saját magára. De ettől függetlenül vitathatlan, hogy mind az autós, mind a biciklis rövidlátó, csőlátó, vak és hülye volt. Mind a ketten. Az autós a bűnös, de mindketten gyökerek voltak abban a szituációban.

jan. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
Az meg hab a tortán, hogy még engem is szabálysértőnek titulálsz, csak mert tudok gondolkodni. :D Átlag fidesz-szavazóval talán bejön ez a kommunikációs "stílus" (nagyon vastag az idézőjel), de velem nem fogsz elérni semmit sem vele. Velem érvelned, vitatkoznod kéne, csak hát azt már ezerszer bizonyítottad, hogy arra képtelen vagy, tudatlan kis gyökér. Persze mindig rám cáfolhatnál, csak még sosem sikerült. Alex Fly, aki a biciklisek védőszentjeként a gyakoris közösségben többet árt a biciklisek megítélésének, mint használ.
jan. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 Alex Fly ***** válasza:

@66: na pont erről a gyökérmosdatásről és áldozathibáztatásról beszélek. Ha te mész egy főúton és tisztában vagy az elsőbbségeddel, akkor megállsz minden egyes mellékutcánál vagy kapubejárónál, mert hátha jön egy tulok, aki nem adja meg az elsőbbségedet?

Egyébként pedig ez a válasz a kérdésre: az Árpád-hídi esetben könnyen lehet felháborodni: a gyerek életveszélyes kocsival, extrém sebességgel száguldozott, amitől egyszerű elhatárolódni -de a másik esetben egy teljesen átlagos sofőr egy teljesen átlagos autóval követett el olyan szabálysértést, amelyet szinte mindenki a legnagyobb természetességgel követ el és nem tartja rendkívüli esetnek. Nehéz elítélni azt, aki akár ő maga is lehetne...

jan. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

"Ha te mész egy főúton és tisztában vagy az elsőbbségeddel, akkor megállsz minden egyes mellékutcánál vagy kapubejárónál, mert hátha jön egy tulok, aki nem adja meg az elsőbbségedet?"

Hát, nekem volt egy eset, hogy mentem a bicikliúton, aztán egy mellékutcánál, ahol tömör betonkerítés volt, belém hasított a gondolat, hogy itt akár el is üthetnek, hiszen nem látnak, ezért lassítottam... el is ütöttek. Szerencsére nekem nem lett bajom, csak a bringának.

jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

#67 Nem megállok, de FIGYELEK. Ne haragudj, csak a szülővárosomban tudom, hogy a bokrok, sövények miatt melyik macisajtot kell stoptáblának nézni, ráadásul vonalasnak a gyalogosok miatt. És nagyon nevetséges, hogy te ezt mosdatásnak hívod, amikor pont arról beszélek, hogy a járművezetőknek akkor is figyelniük kell(ene), amikor papíron elsőbbségük van. Az elsőbbség nem azt jelenti, hogy csukott szemmel megyek egyenesen. Ha szerinted ezt jelenti, akkor akkora az áthidalhatatlan intelligenciakülönbség, hogy kár csépelni a szót.

Aki közlekedik, az nyissa ki a szemét, és figyeljen. Aki erre nem képes, az vagy ne közlekedjen, vagy vállalja a következményeit. Nem hajtunk ész nélkül sehol. Biciklivel sem. Gyalogosként sem, hiába zöld a lámpa. Igen, a KRESZ úgy van megírva, hogy zöldnél gyalog én akármit csinálhatok, de mivel van eszem, ezért mégis szétnézek, aztán egyenes vonalban, minél gyorsabban átkelek. Hívhatod mosdatásnak a véleményem, de én egyáltalán nem védem az autóst (már többször mondtam, hogy abszolút gyökér volt, még ha elsőbbsége is lett volna, akkor is gyökér dolog lett volna elütni a bringást), de a bringás is hülye volt. Csak sajnos neked túl fekete-fehér az agyad ahhoz, hogy ezt értelmezni tudd.

jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!