Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegnap kihajtottam egy autó...

Tegnap kihajtottam egy autó elé, ha megkarcoltam feljelentenek?

Figyelt kérdés
Tegnap a saját hibámból (nem néztem egyenesen) kihajtottam egy autó elé. Nem hiszem hogy nekem jött hátulról, de van karcolás a kocsimon. Ha az övén is van milyen bírságot kapok?

2023. júl. 10. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
börtön
2023. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg se álltatok? Szerintem akkor nem lesz belőle semmi.
2023. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem lesz semmi. Ha tegyük fel, összekoccantatok volna, elhajtasz, a károsult pedig megjegyez, akkor a rendőrök valszeg még tegnap kerestek volna rendszám/lakcím alapján. Ellenkező esetben pedig bottal üthetik a nyomodat.

Vond le a következtetést az esetből, legközelebb hogyan figyelj jobban. Ennyi.

2023. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

De ha véletlen az én kocsimon lévő karcolás azzal az illetővel történt és neki is lenne az autóján karcolás akkor a rendszámom alapján tud valamit tenni?

2023. júl. 10. 13:35
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3.,

Hány napig szólhatnak érte azt esetleg tudod-e?

Illetve hogy mi is lenne a büntetés?

2023. júl. 10. 13:44
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
3-as vagyok, nyilván közlekedési baleset okozása, esetleg segítségnyújtás elmulasztása (mivel nem győződtél meg róla, hogy nem történt-e sérülés) lenne. Pénzbüntetés. Azt nem tudom, hány napig kereshetnek, de valszeg nem lesz semmi.
2023. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolom, dudált volna vagy vmi. De ha beléd mennek, sztem feltűnik. Gondolom, fékezett.

Kihajtottál, relatív.

Sztem a balesetet észreveszi az ember.

2023. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, köszönöm a válaszokat:)

Kedves 7-es dudált az illető rám, úgy vettem észre, viszont fékezett én pedig amennyire lehetett balra mentem és (bár lehet nem ért semmit) “bocsánatot kértem” vészvillogóval.

2023. júl. 10. 17:16
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat, megtaláltam a kerítésen a kocsi festékét, szóval a másik autónak nem lett baja.
2023. júl. 10. 18:28
 10/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Hát ha az úton mozgó járműveket nem veszel észre, akkor ki tudja, hogy hányszor mentél már neki álló dolgoknak, akár autónak, embereknek, villanyoszlopoknak, kukáknak...
2023. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!