Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek érdemelnének-e...

Szerintetek érdemelnének-e életfogytiglani szabadságvesztést a kirívóan gyorsan hajtó sofőrök (pl. lakott területen 130-150 km/óra vagy nagyobb sebesség), ha az eszement száguldozással ártatlan ember halálát okozzák?

Figyelt kérdés
Sajnos Magyarországon többször is előfordult, hogy a megengedett legnagyobb sebességet lényegesen túllépő gépkocsivezetők miatt ártatlan emberek hunytak el és az ilyen idióták szánalmasan kevés büntetést kapnak. Iyen pl. az a Mercis, aki 2017-ben ittasan, a megengedett 70 km/óra helyett 170 km/óra sebességgel száguldott Budapesten, a Szentendrei úton és nekiment egy – a piros lámpánál várakozó – BMW-nek, melynek vezetője és utasa azonnal szörnyethaltak, ráadásul az egyik áldozat Janza Kata színésznő unokaöccse volt. A tettes mindössze 6 év – börtönben letöltendő – szabadságvesztést kapott. A nemrég történt Árpád hídi tragédia után ideje lenne elgondolkodni a büntetési tételek jelentős szigorításán az ilyen kreténekkel szemben. Akkor talán visszavennének az arcukból és a sebességükből.
2023. júl. 11. 22:20
1 2 3
 21/23 bazaltkaroly ***** válasza:

Mér egyszer mondtam. Akkor már fektessenek be mesterlövészekbe, akik a tetőről figyelnek, sebességmérős távcsővel, és ha valaki 51-el megy, akkor azonnak kiszedni. Lehetőleg csak karon találja el, hogy utána még ki lehessen rángatni a kocsiból, egy jó péppéveésre, amit videóra vesznek, és elküldik a családjának. Ezek után a meztelenre vetkőztetett holtestét akasszák sorba a villanyoszlopokra, ahol egy táblával jelöljék a bűnét pl. "ő gyorsan hajtott", "Ráment a záróvonalra", "Nem működött az indexlámpája" stb.

Ez így már elég kielégítő lenne, vagy beletennél még egy havi éheztetést is?

2023. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#21

Benne lennék azokba, amiket leírtál, és az éheztetésben is, de csak akkor, ha rólad lenne szó, illetve azokról, akik így elviccelik a témát.

2023. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 bazaltkaroly ***** válasza:
#22 Nem szoktam szabályt szegni, úgyhogy nyugodtan. Egyébként ezért írtam ironikusan, hogy görbe tükröt mutassak az ilyen gestapo mentalitású embereknek. Sajnálom, hogy nem esett le. Én azokat nem szeretem, akik ennyire szélsőséges megoldásokat keresnek, mert az egész témát csak elkomolytalanítják. Szigorú büntetésekre van szükség, de ez csak egy ingerből írt ötlet. A legjobb megoldás az lenne, ha a tényleg súlyos, felelőtlenségből kifolyós szabálysértések esetén, az autót koboznák el. Így a gazdag is visszavenne, mert ha van is pénze, akkor sem akarna belemenni egy új autó vásárlásával járó macerába, illetve azok, akik boldogan odaadják az autójukat mindenféle ittasan vezető, drasztikusan gyorshajtó barátaiknak, azok is kétszer meggondolnák, hogy megéri-e.
2023. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!