Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van rá mód, hogy bizonyítsam...

Van rá mód, hogy bizonyítsam az ártatlanságom?

Figyelt kérdés

4éve dolgozom kamionsofőrként és eddig csak hírből hallottam a büntetőfékezésről, múlthét péntekig nem történt velem ilyesmi.

80al haladtam az országúton, és megelőzött egy ócska rongyos Swift. Amint befejezte az előzést azonnal a fékre ugrott, úgy, hogy alig volt köztünk egy autóhossznyi távolság. Természetesen a 40tonnás szerelvénnyel nem tudtam tartani a féktávot és nekiütköztem. A Swift csomagteréből kb 30cm eltűnt, összepréselődott akár a harmónika. A sofőr nyaki fájdalmakra panaszkodott és elvitték a mentők, én nem sérültem meg, viszont a 11éves kamionban kb 3000 eurós kár keletkezett. Állítása szerintem nem büntetőfékezett, csak átszaladt előtte egy nyúl és amiatt lassított. Volt pofája azt hazudni, hogy nem is az előzés után lassított, mert már az ütközés előtt legalább 5percel megelőzött és én nem tartottam a követési távolságot. Egyikünk sem tudta bizonyítani az igazát, így a rendőrök szerint mindenki marad a saját kárjával. Sajnos a kamionon nincs casco, a főnököm őrjöngött és elvárja, hogy én fizessen ki a kárt.

A kamion annyira megsérült, hogy önerőből nem tudtam továbbmenni mert elfolyt a hűtővíz és elvontatni sem volt lehetőség. Szombatig az út szélén éjszakáztam a rakománnyal, majd jött egy szerelőbrigád és felszereltek egy nem típusazonos radiátort, amivel el tudtam menni a telephelyig. Leghamarabb péntekre ígérték a teljes javítást és addig nincs is mivel dolgozzak.



2022. máj. 30. 06:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kamera?
2022. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ez így elég szar ha nincs tanúd, te ezt amaz meg azt állítja.

Ezért jó ha van kamera.

2022. máj. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Mi nem voltunk ott, de inkább egy kutyát is elütnék mint hogy egy kamion seggbe durrantson.
2022. máj. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tegyél fel kamerát, később még jól jöhet.
2022. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudod bizonyítani ha nincs kamera.
2022. máj. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

Hmm, köcsög béjemvés. Ja nemide :D

Amúgy szerintem sem tudod bizonyítani. Alap esetben úgy kezelik hogy a Swiftes ártatlan, s a bűnösségét kell bizonyítani. Sajnos sok az ilyen, ezért ajánlott a menetrögzítő kamera.

2022. máj. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Már nem azért... de ha ilyen összegekkel dolgozol akkor miért nem vettél már menetkamerát?

20e ft-ért már szép full hd-set kapsz, bele 64 vagy 128gb micro sd pár ezer.

2022. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Leginkább ezt a főnöknek kellene bele venni, nem a sofőrnek.

Neki is érdeke lenne hogy ne kelljen szar rágóskodni hogy most lefogja majd a sofőrtől.

Persze most te szívod meg vele.

2022. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

És még engem röhögnek, mikor 2 kamerát is kivágtam az ablakba....

Pont az ilyen patkányok miatt.

2022. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
persze nagyon hiheto. 800 kilo swift vs 40 tona kamion es a kamion serul 3ezer eurot .......
2022. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!