Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha közlekedési balesetet...

Ha közlekedési balesetet szenvedtem, aminek más sérültje és anyagi kárt elszenvedője sem volt akkor valamilyen eljárás indul ellenem?

Figyelt kérdés
Volt egy balesetem, aminek az előzménye az volt, megcsúszott az autóm és belerongyoltam az árokba. Senki nem volt a környéken, senkinek nem okoztam sem személyi, sem anyagi kárt saját magamon kívül. Emiatt valamilyen büntető vagy szabs.eljárás indul ellenem?

2022. aug. 9. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem volt ott rendőr akkor nem. Amúgy meg igen, megbüntetnének mert nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél.
2022. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Abban az esetben ha bebizonyítják hogy a baleseted a te hibádból történt (pl. nem megfelelő sebesség választás) akkor eljárás indul ellened a "közlekedés veszélyeztetése" miatt.


Ha nem a te hibád, azaz nem tudják bizonyítani (féknyom stb) akkor semmi.

2022. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

#1 Igen, plusz én úgy tudom, hogy az esetleges helyreállítási károkat (szalagkorlát, bója, tábla, akármi) is rajta verik le.


#2 Nem létezik olyan, hogy önhibádon kívül csúszol árokba. Kivéve, ha az autó műszaki hibája vezet ide, de még ekkor is kivizsgálják, hogy a hiba előrelátható volt-e, vagy sem (pl. ha otthon kókányoltad az autót és nem jól raktad össze, kiszakad a futómű, akkor nyilván ugyanúgy hibás vagy, vagy ha egy életveszélyes foshalmazt vezetsz aminek a hibája nyilvánvaló volt/lehetett volna, akkor is. Nagyon sok embertől hallom, hogy télen árokba csúszott, de a jeges út miatt volt. Nem, az is önhiba és büntetést érdemel. Ha jeges az út, akkor menj 20-szal, vagy 10-zel, vagy amennyivel még nem csúszol árokba. Vagy ha nem tudod kezelni az autót az útviszonyoknak megfelelően, akkor ne ülj autóba. Ígyis-úgyis önhiba, már venném is el a jogsiját az ilyennek.

2022. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves hármas! Kárörvendeni menj máshova! Köszi! Nehogy veled is előforduljon egyszer egy hasonló eset…szívesen belemondanék a képedbe én is hasonló dolgokat
2022. aug. 9. 16:38
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
#4 Nem kárörvendtem sehol. Kérlek idézd már azt a részt, ahol így tettem. Nem kárörvendtem, nem örülök a károdnak, ilyet soha nem is állítottam, soha nem is gondoltam, én csak azt mondtam, hogy aki nem tudja az úton tartani az autóját, az fizesse meg a hülyeségét. Ez nagyon távol van a kárörvendéstől, köze sincs hozzá.
2022. aug. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Oké kis fotelharcos, szevasz ! 20 évig vezettem úgy hogy soha semmilyen közlekedési problémàm nem volt, még egy koccanás sem… erre jössz te, aki elkezd ítélkezni, miszerint azonnal büntetés, jogsi elvétel, minek ül az ilyen autóba dumával. Emberek vagyunk, hibázunk és balesetek történnek. Emlékezz a fenti mondataidra, ha majd anyuci,apuci, barát,barátnő vagy te fog /fogsz ugyanilyen szituba kerülni…bár az ilyenek mint te azt hiszik velük ilyen sosem fordulhat elő mert makulátlanok. Na mindegy! További szép napot! További ,,hasznos “kommenteidre nem vagyok kíváncsi
2022. aug. 9. 16:50
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

"Emberek vagyunk, hibázunk és balesetek történnek."


Amivel maximálisan egyetértek, de a világ nem úgy működik, hogy 20 évnyi balesetmentes közlekedés után kapsz egy ingyen bónusz lehetőséget arra, hogy következmények nélkül megtehess bármit. Ez nem Monopoly, ahol kihúztad az "ingyen szabadulhatsz" kártyát. Ha 20 éve vezetsz, akkor szerintem már van annyi élettapasztalatod, hogy ezt megértsd.


És csak ismételni tudom magam, hogy ez nem kárörvendés. Ez egy tény. A károkozást meg kell fizetni. Nem értem, hogy miért nem érthető ez számodra...

2022. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jézusom, hagyjuk. Szia
2022. aug. 9. 17:11
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom mondjuk milyen károkozásról beszélsz…senkinek és semmiben nem okoztam kárt saját magamon kívül, de nagy szerencsénk, hogy nem egy ilyen mindenható kezében van a sofőrök sorsa… lefejezni esetleg nem kellene emiatt???
2022. aug. 9. 17:15
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

#9 Oké de az megvan, hogy sem a KRESZ szabályok között, sem a büntető törvénykönyvben nincsenek olyan megjegyzések, miszerint egy szabályszegés/bűncselekmény csak akkor számít annak, ha másnak is kárt okozol? Károkozás nélkül is az. Ha kárt is okozol, az csak súlyosbító körülmény, de a károkozás hiánya nem mentesít téged a felelősség alól. A "véletlen" sem. A 20 éves balesetmentes közlekedés sem. Semmi sem.


És továbbra is csak tényeket közlök, nagyon szomorú, hogy engem támadsz és engem sértegetsz (szegény ember bizonyítványa), miközben én csak a valósággal szembesítelek, NEM A SZEMÉLYES VÉLEMÉNYEMMEL.

2022. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!