Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért akarnak lazítani a zéró...

Miért akarnak lazítani a zéró tolerancián, ha napi szinten történik baleset ittas vezetés miatt? Hogy több ártatlan család haljon meg?

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedben is benne van az anomália, zéró tolerancia mellett is több baleset történik nálunk ittas vezetés miatt mint ott ahol nincs zéró tolerancia. Mert nem a zéró toleranciát szegő kultúráltan ivó sofőrök okozzák sehol a világban az ittasan elkövetett baleseteket. Hanem azok akikre semmilyen hatással nincs a zéró tolerancia alkalmazása.
2023. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy akarnak, csak a borászok póbálnak lobbizni, hogy úgy talán jobban fogy az italuk.
2023. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
az a vicc, hogy nagyon enyhe ittasságnál arányaiban kevesebb baleset történik, mint józanul. az ember ilyenkor tudja magáról, hogy van benne egy kis ital, és emiatt annyival jobban figyel a szokásoshoz képest, hogy kisebb a baleset esélye.
2023. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, én ezzel azért nem értek egyet, mert minden ember szervezetére máshogyan hat a szesz.
2023. júl. 28. 11:32
 5/16 A kérdező kommentje:
Valaki egy hordónyi bort megiszik és semmi baja, de láttam már olyant is akit 2 doboz sör után az árokban töltötte az éjszakát.
2023. júl. 28. 11:34
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
én meg olyat is láttam, aki nulla alkohollal az árokban kötött ki.
2023. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az a vicc, hogy kicsit ismerni kéne az alkohol mechanizmusát. Ha te semmit nem érzel, attól a látóköröd meg a reakcióidőd romlik, csak nem tudod magadról. Egy ital után is. Igazából az alkohol az első pillanattól kezdve eléggé megtúráztatja az ember idegrendszerét, csak toleranciától függően az agy korrigál. Ezért remeg durva italozás után a másnaposnak a keze, az alkoholistáé meg főleg, na, amennyire remeg, annyira kellett az agynak dolgozni az ittas emberben, hogy két lábon tudjon állni, csak ugye másnapra a szesz kiment, az agy meg még lendületből folytatja.
2023. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#4: Egy felnőtt ember már tudja, hogy rá mennyi alkohol hogyan hat. Egyébként magam is a zéró toleranciát támogatom.
2023. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Azért, hogy a kormányközeli borászatok bevétele növekedjen.
2023. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az a vicc, hogy kicsit ismerni kéne az alkohol mechanizmusát. Ha te semmit nem érzel, attól a látóköröd meg a reakcióidőd romlik, csak nem tudod magadról."

pont ez a lényeg, hogy tudod magadról, és annyival jobban figyelsz a szokásoshoz képest, hogy egy kicsit kisebb a baleset esélye. ezt nem én mondom, hanem felmérések és statisztikák. de tényleg csak enyhe ittasságnál van így.

mert józanul is ezernyi tényező képes rontani a reakcióidődet, csak ilyenkor nem figyelsz extrán.

2023. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!