Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóúton miért olyan tempóval...

Autóúton miért olyan tempóval közlekedik a többség mintha autópályán lenne?

Figyelt kérdés
M85-ösön ezt tapasztaltam, meg az M44-esen is.
2023. aug. 3. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Miért probléma ez neked?

Ha lehet menni, jók az útviszonyok sima országúton is szoktam 120-al menni. Nincs ebben semmi különleges.

2023. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hypno ***** válasza:
66%
Én pl. azért, mert nekem a 110 pont megfelel autópályán és autóúton is.
2023. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

#2 a kérdező nem a 110-re gondolt, mivel autóúton hivatalosan annyi a megengedett maximális sebesség.

Autópályatempóról volt szó, ami kb 130.

2023. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
En azt tapasztalom, hogy mindenki annyival megy amennyival akar, a megengedett sebességhatárok nem nagyon számítanak. Autóúton is sokan mennek 160-nal, de autópályán is 100-zal.
2023. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én figyelek ezekre, igaz, ha autópályán kilométereken át 80-as sebességkorlátozás van, 85-öt állítok be a tempomatra néha. Olyankor sokszor rám szoktak tapadni eléggé, mintha ők mehetnének gyorsabban.
2023. aug. 3. 09:56
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Pont az ellenkezőjét látom.

A sebességhatár közelében sem járnak.

50-es táblánál megy óra szerint 40-nel, ami 34-nek felel meg.

A település tábla után gyorsít fel csak egy kicsit.

Autó úton a 90 közelében sem jár, pedig ahol tábla nem jelzi ott 110 a megengedett.

Nevetséges a hazai közlekedési morál.

Én azt látom a balesetek nagyrésze nem a gyorshajtás miatt van, hanem mert életkortól függetlenül életképtelenek az emberek.

Nem való jogosítvány mindenkinek. Ezt el kell fogadni. Járom az országot és megdöbbentem látom mennyien vannak, akik a világukról nem tudnak.

Szabálytalankodnak, hibáznak és még nekik áll feljebb.

Az alapvetően szabályokkal sincsenek tisztában. A jogosítvány szerzés is egy vicc kategória!

Betanult útvonalon mindenki tud teljesíteni.

2023. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A #6os jól írja


A felsorolt autoutak nevetsegesek mivel alig van rajta forgalom és simán pályának is meg lehetett volna építeni úgyhogy simán elbirja a nagyobb sebességet


Ráadásul pont múltkor az m25ön láttam hogy 110zel ment emberünk kezében a telefonon írogatott.


Ennyit erről és rosszak a sebességhatárok.

2023. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert csak 131-től küldenek közigazgatási bírságot. Másrészt pedig ezeken az autóutakon éppúgy biztonságos a 130-as tempó, mint autópályán, a leállósáv hiánya nem változtat ezen, hiszen nem ott közlekedünk. Ha pedig áll valaki (a burkolt leállósáv hiánya miatt) félig a külsőben, az ilyen kisebb forgalmú utakon biztonságosan ki lehet kerülni.

Az M44-es például többnyire olyan üres, hogy 180-as tempóval is kb. 20 autót előzöl meg 60 kilométeren, amit az M1-esen 130-as tempóval is megteszel.

2023. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
Amiért a sima országúton autóút-tempóval,városban outi tempóval haladnak. Mert mindenki szarik a sebességhatárokra.
2023. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
7-es, azért az M85-ösön élénkebb a forgalom pláne Csornától. Az M44-esen valóban igen gyér. Gondolom leginkább azért jók ezek, hogy kamionok ne az országúton járkáljanak. Pedig az M44-ért még fizetni sem kell, Békés megye lakossága meg csak egyre zuhan. Azt gondolom oda nem volt értelme kétszer két sávos utat építeni, kétszer egy is elég lett volna. Amúgy régen az M6-os sztráda is üres volt, egy évtized elteltével sokkal többen használják, legalábbis Pest és Fejér megyében.
2023. aug. 3. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!