Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tennétek ha hátul folyamat...

Mit tennétek ha hátul folyamatosan visítozna az utas?

Figyelt kérdés

Ma jöttünk haza a Balatonról a családdal. Két autóval mentünk, az egyik autót én vezettem. Mivel szeretek vezetni így édesapám rám bízta a vezetést oda-vissza úton. Édesanyám hátul ült kistesómmal.


Annyi a lényeg, hogy amint felmentünk az autópályára anyám végig visította kis túlzással az utat.

125-130km/h-ra álltunk be és amint 110 felé mentem minden kínja volt. "Gyorsan mész, minek mész ilyen gyorsan? Nekicsapódunk a szalagkorlátnak. Kijön eléd! Lassíts! Lassíts már hát normális vagy!? Nézd meg megint megy! Megint sávot váltasz! Te normális vagy!? Minek váltasz sávot!? Állj be 100-110-re aztán elég ez nekünk! Félek! Minek kell bemenni a belsőben!? Hát ott is fékezgetnek meg mindenki bevág! Rázkódik a kocsi! Dobálja a szél a kocsit! Félek!"


Ez ment egész úton. Budapesten volt csak csend a kocsiban.


Mögöttem jöttek végig egy autóval aki szintén velük nyaralt. Nagyon jó a sofőrje és a végén megkérdeztem tőle, hogy rosszul csináltam e valamit. Azt mondta semmit, nagyon jól vezettem.


Ma jöttünk haza és ugyanez volt. Lefőttem de itthon vagyunk. Ti mit tettetek volna a helyembe? Végig vezettetek volna így? Utólag azért megfordult a fejembe, hogy nem nekem kellett volna vezetnem de a vezetés iránti szeretet nagyobb volt :D


Balatonlelle - Nyíregyháza volt a táv.



2023. aug. 5. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Jó nagy madár vagy.
2023. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Lecke volt: legközelebb nem fuvarozod őt.
2023. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Kirakom a picsába.


Szerencsére ilyen szempontból az én családommal nincs baj, nem ugatnak bele a vezetésembe (eleve nem olyanok, meg tudják is, hogy ott helyben kiraknám őket), viszont olyan volt már, hogy egymással vitatkoztak. Ráadásul ez vasárnap késő délután volt, végigdolgozott nap után, 600 kilométer út előttünk hazáig, 35 fok (autóban persze klíma, de egész nap rohadtunk a napon). Ezek meg épp hogy elindultunk, elkezdik egymás vérét szívni mögöttem. Mondom ezt még most fújjuk le, mert ha gyalog mentek a határhoz, elég nehéz lesz megmagyarázni, hogy nem bevándorlók vagytok. Aztán csend lett.

2023. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Én az elsö pár perc után kiálltam volna, megmondtam volna neki, vagy csöndben van, vagy itt marad az út szélén
2023. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Apámnak kellett volna megmondani neki mert övé a kocsi dehát ő meg csak röhögött rajta egész úton.
2023. aug. 5. 19:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem, neked kellene emberként viselkedned. Ha elég felnőtt vagy ahhoz, hogy vezess, akkor ahhoz is legyél elég felnőtt, hogy a sarkadra állj. Ha te vezetsz, te vagy a főnök, nem apád. Te felelsz értük. A megállás nélküli hisztizés, rikácsolás, kioktatás erőteljesen elvonja a figyelmedet és mentálisan is kimerít. Neked a felelősséged, hogy ezekkel a tényezőkkel kezdj valamit, mert te felelsz az életükért. Te vagy a főnök és az van, amit te mondasz. Ha nem hallgatnak rád, vagy nekik áll feljebb, akkor jön a már többször említett opció: lehet gyalogolni.
2023. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Zenét bekapcsolod és mehet full hangerő a diumdisum. Akkor próbáljanak meg ordibálni.
2023. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Jogos, igazad van.


Mindegy, valószínűleg amúgyis ez volt az utolsó közös nyaralásunk olyan értelemben, hogy nekem még nincs autóm.


#7 :D

2023. aug. 5. 20:11
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Volt hogy kiraktam az utast, de nem lett volna egyszerűbb 110 körül menni? Én ezt tettem volna.


A kitett utas a karomat rángatta, hogy álljunk meg, mert hóvirágit akar fotózni. Balesetveszélyes volt.

2023. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

"Apámnak kellett volna megmondani neki mert övé a kocsi "


NEM, NEKED kellett volna szólni, MERT TE VEZETSZ, TIÉD a felelöség!

2023. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!