Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zéró tolerancia nélkül a...

Zéró tolerancia nélkül a kevés alkohol nulla alkoholnak számítana?

Figyelt kérdés
Ha eltörölnék a zéró toleranciát, és pl. 2 mg/l véralkoholszint megengedett lenne vezetés közben, valaki, aki balesetet okoz és ennél több alkoholt nem ivott, mégis már ekkora mennyiség is rontja a biztonságos vezetéshez szükséges képességeit, akkor hiába a részegsége miatt okoz balesetet, az ekkora mennyiség megengedettsége miatt úgy kezelik, mintha józan lett volna?

2023. aug. 12. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

A "kevés alkohol" NEM 2 mg/l-t jelent, hanem a "nyomokban kimutatható" kategória! - max. egy pohár sörnek megfelelö mennyiség.

Ez annyit jelent, hogy az illetö JÓZAN, szóval részegségröl szó sem lehet.

Másrészt ha így okoz balesetet, ott figyelembe veszik, hogy ivott, súlyosbítö körülménynek számít.

2023. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Példaként írtam, akkor a 2-t tekintsük x-nek. A lényeg, hogy több, mint a jelenlegi zéró, annyi, amennyit engedélyeznének.


"hogy ivott, súlyosbítö körülménynek számít"

Jelenleg igen, mert tilos bármennyit is inni. De akkor is, amikor határértéken belül van, mégis hatással van rá?


"JÓZAN, szóval részegségröl szó sem lehet"

Nem a holtrészeg kategóriára gondoltam, hanem arra, ami már árt az érzékeinek.

2023. aug. 12. 20:28
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyéntől is függ ez.


Én ha meginnék 2 doboz sört ugyanúgy tudnék vezetni mintha nem ittam volna meg mert nem érzem meg. Maximum a pályán nem 130-140el mennék hanemcsak 110-120al.


De olyan aki életében nem ivott még alkoholt neki 2 sör akár olyan részegséget is jelenthet, hogy forog körülötte minden. Na ő egyáltalán nincs vezetésre alkalmas állapotban.


Szóval maradjon csak a zéró tolerancia én azt mondom.

2023. aug. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Remélem nem törlik el! Már hallom előre, hogy "Á, most már úgy is lehet" (mármint inni)
2023. aug. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nem jele ti ugyanazt. Csak annyit, hogy a határon belül levő alkoholszint nem jár szankciókkal. De baleset vagy szabálysértés esetén attől még ugyanúgy figyelembe veszik és súlyosbíkó körülménynek számít.
2023. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyszerre számít súlyosbító körülménynek és nem jár szankciókkal?
2023. aug. 13. 20:09
 7/13 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Igen. Súlyosbító körülményként értsd, ahelyett, hogy pl 30000 forint büntetést kap, kapna 50-et, vagy eltiltanák a vezetéstől x időre.

Szankciókon azt értsd, hogy külön a 30 mellé, kapna még egy büntetést azért mert ivott. Legalábbis én így gondolom.


#4 Igen, ráadásul ismerjük, milyen az ember. "Egy sör? Akkor már kettő nem dob sokat.. Micsoda? Egy kis bor? Na jó ez még belefér... Hát hogyne kérnék pálinkát, ez már nem számít. Ne jó még egyet a te egészségedre, majd kimagyarázom, ha megállít. Na jó'van srácok *csuklás*, én megyek! Hol is van a kocsikulcsom?"

Nem lenne jó vége.

2023. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyugaton pl. az van, hogy ha megszondáztatnak, adott érték alatt semmi gond, de ha baleset részese vagy abszolút vétlenként, ha nem 0-t fogyasztottál, akkor reflexből van részfelelősséged.
2023. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez csupán azt jelentené, hogy x alkoholszint önmagában még nem jár szankciókkal ha nem történik egyéb szabálysértés vagy baleset.
2023. aug. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A zéró előtt is súlyasító körülmény volt az ittasság baleset esetén. A puszta tényért, hogy megittál egy pohár bort vagy sört nem büntettek.

A németeknél a 130 feletti sebességgel is ez van a no limit szakaszokon. Mehetsz felette, csak ajánlott max. a 130, a te döntésed. Ha baj lesz, jobban elkalapálnak 220-nál, mint 12p-nál, ha.egyebekben nincs eltérés.

Csak hát a magyart nem lehet felnőttként kezelni.

2023. aug. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!