Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek így használhatom...

Szerintetek így használhatom a téli gumikat?

Figyelt kérdés

Nemsokára felakarom tenni a téli gumikat csak egy kis gondba vagyok.

két gumi 135/80R12 es a másik kettő 145/80R12


Ha mondjuk a 145-öst hátra tenném a 135-öst előre akkor úgy jó lenne?Használhatom télen nem szól érte a rendőr meg úgy biztonságos?Amúgy a profil mélységük 4-5 mm vagy több csak ezen gondolkozok hogy feltegyem e így.


2010. okt. 15. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Használhatod, nem fog érte szólni. Az abroncsok szerkezetének valamennyi keréken meg kell egyeznie, illetve tengelyenként egyforma méretűeknek kell lenniük. Érdemes a hajtott tengelyre tenni a keskenyebb gumikat, mert a téli gumiknál éppen az a lényeg, hogy kicsi legyen a felületük, akkor kapaszkodnak jól. Hogy ez melyik tengely, te tudod...

(nekem fejből két olyan autótípus ugrik be, amit 12-es kerékkel szereltek: az egyik a Mini, a másik a kis Polski és ezeknél eltérő a hajtott tengely :-)

2010. okt. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Amúgy egy Marutiról van szó ami első kerék meghajtásos így arra gondoltam hogy előre teszem a keskenyebbeket.Az gondolom nem baj hogy más a minta csak az a lényeg hogy mind a 4 téli legyen meg egyforma legyen a 2 hátsó meg a 2 elsőnek a mintázata.
2010. okt. 16. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:
A futóműben károsodást okozhat ha hosszú távon nem előírt átmérőjű kerekekkel használod, a 135/80 és a 145/80 nem azonos. Bár egy Marutinál nem biztos hogy ez egy fontos szempont, te tudod mennyire fontos a kocsi egészsége :)
2010. okt. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benn biztos hogy az első jól írta: Szerintem csak azonos méretű, és tengelyenként azonos szerkezetű a szabályos!
2010. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt ,de az NKH telefonon is megmondja!
2010. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Tudni kell még, hogy mind a négy kerékre azonos szerkezetű és méretű gumiabroncsokat kell szerelni, illetve, hogy tengelyenként a gumik mintázatának meg kell egyeznie."
2010. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a méretnek is meg kell egyeznie mind a négy keréken, mert manapság már eléggé sok olyan autó van, amelyen gyárilag más a tengelyeken a gumiméret.
2010. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!