Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Svájcban, ha saját autóval...

Svájcban, ha saját autóval utazom ki, akkor hány hónapig használhatom, hogy ne keljen ott átíratni ottani számtáblára, biztosítás stb?

Figyelt kérdés

Mert Ausztriába aki saját autóval megyen ki és több hónapid dolgozik kint, akkos ott kell bejelenteni az autót számtábla csere, biztosítás, de ez csak ideiglenesen, ameddig ott dolgozik és eddig ez 3 hónap volt, de most 1 hónapra vették le ezt az időtartamot.

Na és azért kérdem mert én Svájcba megyek dolgozni legalább egyhuzamba 8 hónapig és saját autóval mennék és most nem tudom hogy mennyi ideig használhatom az autót az itthoni táblával és biztosítással és nem szeretném ott átíratni, mert gondolom drágábban jön ki a biztosítrás megkötése és hát papirozás meg minden és gondoltam ha tudnám mennyi ez a határidő, akkor átmennék a német határon és vissza hogy meg legyen szakítva a tartózkodási idő, mert ha ellenőriz a hatóság, akkor keményen megszivatnak és valami 3 ezer euró bírságot szabnak ki.

Nah csak jól magyaráztam el mindent.:)

Jah és voltam a rendőrségen ezt megérdeklődni és kinevettek engem és hogy kérdezzem meg személyesen a svájci rendőrséget és hát talán úgy is lesz, mert itt senki se tudja már és a biztsítónál is voltam de azok is barmok.:D


2011. okt. 23. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

most ezzel az a baj, hogy Svájc az, már elnézést a kifejezésért, de k*rvára nem Magyarország


senkit nem fog érdekelni, ha te megkerülöd a Bódeni-tavat, csak azért, hogy megszakítsd az ott tartózkodásodat :) Magyarországgal ezt meglehetne csinálni, de Svájcban senkit nem fog érdekelni, hogy te 10 percre/1 napra/1 hétre (megfelelő aláhúzandó) elhagyod az országot, ha nyilván csak ebből a célból csinálod, róluk azt kell tudni, hogy a világ egyik, ha nem a legjobb (minden tekintetben) országa és nem hülyék irányítják, hozzák a törvényeket és hajtják, hajtatják végre


egy szó mint száz: ha valamit meg kell csinálni, akkor meg fogod csinálni, különben nem húzod ki ott 8 hétig se, nem hogy 8 hónapig

a papírmunka pedig nagyjából egyenlő a nullával :D abból a pár ezer frankból, amit ott keresni fogsz, ki tudsz fizetni majd mindent, ha én Svájcba mennék, biztos nem agyalnék ilyeneken, mert érted, az: S V Á J C


ja és persze viel Glück!

2011. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát tudom én hogy Svájc rendőrállam és komolyan vesznek mindent és igazad van, egyetértek.:)

De amúgy nem montad hogy meddig van az a bizonyos határ, hogy mennyi ideig járhatok az itthoni számtáblával.:)

De akkor kint már néhány nap alatt köteles vagyok rendszámtábla cserét elvégezni a rendőrségen és szintén biztosítást kötni?

Én Thurgau kantonba megyek farmra dolgozni 8 hónapra.

Köszi hogy válaszoltál, de azért még írhatsz, csak neijeszgess.:XD

2011. okt. 23. 19:50
 3/5 A kérdező kommentje:
"mondtad"
2011. okt. 23. 19:50
 4/5 anonim válasza:
apámott dolgozik 2 éve havonta hazajön és magyarrendszámú kocsija van
2011. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pethetiti válasza:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy magyar rendszámos autóval mikre kell oda figyelni?Olvastam pár fórumot, amit eddig tudok, 1 évig használhatom a jogsimat,hamarabb megállítanak.

Van valami regisztrációs kötelezettségem vagy ilyesmi?

Valahol olyat is olvastam hogy belépésnél megnézik a Km óra állását.


Milyen felszereltsgég kell az autóban?

Pl hólánc téli gumi,egészségügyi láda?


Köszi a válaszokat

2013. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!