Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segítenie kellett volna a...

Segítenie kellett volna a hibázó nőnek?

Figyelt kérdés

"Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség: 2 év." ezt egy kommentelő írta. Az érdekelne, hogy ez így van-e, és akár feljelenthető e-miatt a videót készítő


[link]


2023. szept. 9. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem volt közvetlen veszélyben az idős nő.

Ez a paragrafus arra az esetre vonatkozik, ha mondjuk beszorulsz egy égő autóba és a másik meg végignézi.

2023. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen,mondhatta volna neki hogy tolasson már vissza ha már perceken keresztül nézte ahogy szerencsétlenkedik de nem jogi eset mert nem volt közvetlen veszélyben.

Mondjuk eléggé balesetveszélyes suituációt teremtett de effektív veszély nem történt

2023. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kellene 5 évente KRESZ és vezetés vizsga, hogy az ilyeneket ne engedjék ki az utakra.
2023. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

A felvételkészítő egyszerűen „csak” nyomorult lelkű mérhetetlen bunkó; jogilag nem cserbenhagyó.

(Nehéz pontosan megítélni, de úgy érzékelem, hogy nem hagyott elég helyet ahhoz, hogy a hölgy, elé tolathasson. Igaz, a hölgynek nem is volt szándéka tolatni, de én hagytam volna rá megnyugtató helyet.) Nem menni oda, szólni neki, akár visszatolni az autót, ha nehezen megy neki a hátramenet; hát én elsüllyednék szégyenemben.

Életveszély biztosan nem volt, ilyen helyen nyilván van erős sebességkorlátozás.

2023. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Jogilag nem, erkölcsileg igen.
2023. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kulcsszó az idézetben a "közvetlen" veszély. Ami itt nem volt.

Ilyen helyeken jellemzően 30 km/h sebességkorlátozás tábla van, amit többnyire be is tartanak kényszerűségből, a megállást követő elindulás, az esetleges útszűkület vagy a járható út vonalvezetése miatt. Tudni kellene, hogy ezen a helyen pont mi volt a helyzet.

A filmező valószínűleg tisztában volt a helyzettel, és úgy gondolta, hogy ez inkább a nevetség, mint a veszély kategória. Természetesen, attól még jogos, hogy szólhatott volna az illetőnek.

Átgondolva, én is csak akkor szóltam volna az öregasszonynak, ha látom, hogy kiről van szó, és úgy gondolom, hogy nem bunkóságból, hanem együgyűségből állt oda, tehát segítségre szorul. Ha 4 kigyúrt cigány ül a kocsiban, akkor inkább másra hagyom a feladatot.

2023. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!