Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten melyik az a legnehe...

Budapesten melyik az a legnehezebb, legbonyolultabb kereszteződés, ami egy külföldit hirtelen összezavarna, bizonytalanná tenné vagy akár egy helyi budapestit is?

Figyelt kérdés
Lennétek szívesek Google térkép linket is megadni? Köszi. :)
2023. szept. 14. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Miért pont egy külföldit?

Lehet, hogy valaki magyar, sőt budapesti, csak sosem jár arrafelé és neki olyan újdonság, mintha a világ túlsó feléről érkezett volna.

Egyébként ha az illető Nyugat-Európából vagy Észak-Amerikából érkezett, akkor jó eséllyel látott már ilyen vagy akár ennél bonyolultabb kereszteződést. Még sokkal inkább, mint egy magyarországi, de vidéken lakó, Bp-re nem járó ember.

2023. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan van annal bonyolultabb kereszteződés, de a BAH csomopont a MOM park felől a ketmillió savjaval, mindíg meglep, hogy mekkora!
2023. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

35 évig éltem, vezettem Bpesten. Úgy 15 éve élek "vidéken".

Pár éve -talán a Kálvin-téren- "gabalyodtam bele" az ottani forgalomba, az Üllői út felé akartam menni. Régebben legalább 100-szor jártam arra.

2023. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem az szokott történni, hogy a kereszteződés előtt van 2 sáv, a külső egyenesen és jobbra is megy. En mehyek ott egyenesen, a belső teli. Utána látom, hogy a külső megszűnik, besorolok. Na ekkor úgy szoktak rám nézni, mint a véres rongyra, pedig csak nem ismerem a környéket. Nálunk itt az a szokás, hogy az egyenesen menők már a kereszteződés előtt a belsőbe sorolnak. Normális országokban a sáv megszűnése helyén cipzározódnak a kocsik, nálunk ügyeskedőnek tartják, aki itt a külsőben megy. Nekem már mutattak középső ujjat ilyen helyen, pedig nem tudtam, hogy a sávom meg fog szűnni, és a forgalom tempójában soroltam be a kocsik közé.
2023. szept. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
4-es, igazából ilyen helyen nem csupán a helyismeret nélkül közlekedők , hanem mindenki ki kellene, hogy használja a rendelkezésre álló útfelületet. Annak semmi értelme, hogy egy sávban többszáz méteren áll a sor, blokkolva pár kereszteződést is, meg persze azokat, akiknek ott van az úticéljuk, miközben a másik sáv meg teljesen üres és lehetne a sor hosszát felezni.
2023. szept. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha az M3 bevezetorol mesz a varos fele meg tud viccelni hogy merre kell sorolni a Varosliget, Robert Karoly eszaki illetve deli oldalara. A Keletinel a nagy keresztezodesben is el tud veszni egy idegen GPS nelkul. A Blaha is szivas ha az Erzsebet hid felol mennel a Corvin fele es nem kanyarodsz le idoben a regi Skala aruhaz ele, akkor ugy tudsz iranyba allni hogy tovabb mesz, elso utcan jobbra a Nepszinhazhoz, azon ki a korutra a Nugati fele, ott a Dohany utcara lefordulsz, majd elso utca jobbra vissza a Rakoczira a hid fele majd a Rakoczin elso utca jobbra (Akacfa), megint jobbra a Dohany utcara, onnan megint jobbra Erzsebet korut es akkor vagy iranyba.

Meretben a legnagyobb pedig szerintem a Hungaria-Kerepesi, de az eleg egyertelmu.

Budan a var mogott-alatt meg ahogy Budakeszirol mesz Obudara, van par kevesbe egyertelmu keresztezodes. Talan a Feher ut - Dreher Antal ut is meger egy emlitest. Ujpesten is a vasut utan, Kobanyan a Gyomroi - Koer keresztezodes de a Kobanyai - Pongracz - Vaspalya reszen is el lehet veszni. Ahogy latom a Szabadsag hid budai hidfonel sem mindig egyertelmu, hogy hova kellene sorolni. A BAH is ilyen ahogy mar irtak. A Hosok tere korul is sokan eltevednek.


Par hete vezettem Szolnokon, ott nincs helyismeretem, na az Budapesthez kepest nekem rosszabb volt. De pl. Szekesfehervar, Veszprem meg teljesen egyertelmu. Szerintem egyenfuggo is, hogy kinek mi a nehezebb.


Legnagyobb kaosz akkor volt a fejemben, mikor meg keves vezetesi rutinnal Liszabonban kijottem a repterrol egy berelt autoval, egybol bele egy 5 savos korforgalomba. De turelmesek voltak, senkit sem dudaltak le. Itthon azert olyanok nincsenek, meg mar kidudalnak egy egyszeru korforgalombol is. 😄

2023. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten egy álom vezetni...jó, itt-ott figyelni kell, de a Teheráni, irányonként nyolc sávba keveredni az embertpróbáló(külföldiként).ha látják, hogy külföldi a versenyző, türelmesen várnak.(a rendőr diszkréten elfordul)
2023. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan igazán bonyolult kereszteződések nincsenek, legfeljebb a megszokottnál több sáv vezet a kanyarodó irányok egyike felé (pl. Kvassay Jenő út —> Soroksári út, Ecseri út —> Üllői út). Ezen kívül csak olyan (nem bonyolult) elágazások vannak, ahol ha nem kapcsolsz időben, akkor a csúcsforgalomban már nem marad időd korrigálni és kénytelen vagy rossz irányba menni. Például az Árpád hídon Buda felé a budai hídfőnél lévő elágazás, az M3 becsatalkozása a Hungária körútba, vagy például az Üllői úton a repülőtérre vezető gyorsforgalmi út kezdete, ahol a külső sávból két sávot is kéne váltani hirtelen. Persze ismeretlenül meg tudnak izzasztani ezek az elágazások, de nem nevezném bonyolultnak őket.
2023. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Megnézem a térképen amiket irtatok.
2023. szept. 15. 18:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legkeményebb élményem az volt, amikor a Hungária Fradi stadion felőli oldalára kellett átvergődjek az Üllői út népliget felőli oldaláról kibeb_szot lámpa és rendőri irányítás nélkül.


3 sáv balról, 2 kanyarodó jobbról, 1-1 villamos sáv, plusz amire rákanyarodok onnan egyenesen jön 3 sáv és még a negyedikbe kanyarodnak is.


[link]


A mai npig nem értem, hogyan verekedtem úgy át magam, hogy nem törtem össze a kocsit.

2023. szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!