Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalomtól elzárt privát...

Forgalomtól elzárt privát helyen, milyen körülményekkel lehet vezetni?

Figyelt kérdés

Arról hallottam, hogy jogosítvány nélkül lehet vezetni saját birtokon, de érdekel, hogy miket enged még a törvény.


Ha például van nekem egy hatalmas területem, ami a nevemen van, és nem tartozik forgalomba, de nincs kerítés mindenhol, akkor lehet vezetni pl.: rendszám nélkül, alkohol befolyása alatt, akármekkora sebességgel, rossz állapotú autóval (lámpa nélkül, rossz fékkel, érvénytelen forgalmival), több emberrel, mint amennyit a jármű papírja enged stb?


Tehát terület az enyém, akkor én mondom meg, hogy mik a szabályok -járművekre vonatkozóan -, ezért, ha bemegy egy rendőr és megállít, akkor elküldhetem azzal, hogy ez nem közút, vagy hogy nem volt engedélye belépni a területemre?



2023. szept. 15. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az általános együttélési szabályokat nem szegheted meg semmiféle eszközzel. Meg környezetvédelem stb. Nem részletezem.

A közlekedésre szűkítve: a KRESZ-t nem kell betartani az igaz, de ha baleset történik, ugyanúgy felelős az elkövető, és az is, aki a területre beengedte a vezetőt, járművet.

2023. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tehát akkor az általános szabályok. Olyan mint pl.: törvényesen tarthatok lángszórót otthon, de ha megégetek valakit, akkor elítélnek. Ez logikus.

Illetve, ha az autó sűrű fekete füstöt bocsájt ki, vagy valami más környezetre, területre káros anyagot enged ki, akkor az is büntetendő.


Értem, köszönöm!

2023. szept. 15. 10:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a „nem tartozik forgalomba” azt jelenti, hogy közforgalom elől elzárt magánterület, akkor a KRESZ szabályai nem vonatkoznak az ottani közlekedésre.

Ha netán a közlekedéssel kapcsolatos balest történik, akkor várhatóan a KRESZ, és más, a közlekedéssel kapcsolatos jogszabályok (p. műszaki követelmények) lesznek a mérvadók. Legalábbis, mikor egy ismerősöm közforgalomtól elzárt magánterületén pótkocsis traktoros súlyos baleset történt, így volt.

2023. szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogyan a harmadik is írta.


Olyanok nem játszanak, hogy hosszában menj az úton, jobbra tartás, meg még egy rakat egyéb dolog.


A lángszórós dologhoz nem tudok hozzászólni, mert olyanod nem lehet. Disznóperzselő igen, de az nem lángszóró. Mindegy.


De dudálni sem dudálhattok őrül módon, nem túráztathatjátok a motort stb. lakott hely közlében. Zajt csaptok, és zavarja a szomszédokat.

2023. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nincsen szomszéd és körbe van kerítve ( elegendő pl kötél is ) akkor ot lehet állatkodni de akár egy vadász/vadőr is szólhat a sünöknek pl csendáborítás miatt
2023. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3. Értem, köszönöm!

"Ha netán a közlekedéssel kapcsolatos balest történik, akkor várhatóan a KRESZ, és más, a közlekedéssel kapcsolatos jogszabályok (p. műszaki követelmények) lesznek a mérvadók."

Ezt úgy értsem, hogyha van bent két autó, vagy valaki bejön a telekre, és baleset lesz, akkor is a KRESZ alapján fognak eljárni?


4. Köszönöm neked is!

Az hittem a lángszóró és a disznóperzselő ugyanaz a két dolog. nem vagyok jártas a témában. :D

Igen a dudálás, motorbőgetés logikus, ha lakótelep közelében vagyunk, mert az már a szomszédság zavarása, ami a KRESZ-en kívül esik.

2023. szept. 15. 12:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ha gazdag vagy és vannak kapcsolataid akkor kb azt csinálsz amit akarsz . az én településemen 120-180km/h száguldoznak a gazdag nyaralók (bmw, merci.audi , lambo ,ferrári porsche ) polgárgesssi és a sünfőnök tövig benyal nekik így azt csinálnak amit akarnak
2023. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
5. Ez is érthető, köszönöm!
2023. szept. 15. 12:04
 9/9 A kérdező kommentje:

7. Nem rendelkezek ilyen kapcsolatokkal, nincs is szándékomban zavarni másokat. Nálunk is vannak néha utcaversenyzők, akik eléggé idegesítőek.

Köszönöm a választ neked is!

2023. szept. 15. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!