Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van valakinek hiteles, friss...

Van valakinek hiteles, friss információja (tapasztalata! ), hogy jelenleg Ausztriában hogyan ítélik meg a fedélzeti kamera privát célra történő használatát?

Figyelt kérdés
Alapvetően tilos használni, de találtam egy olyan jogszabály alkalmazásra utaló linket, amely szerint készíthető dashcam-mal felvétel, ha azt nem hozzák nyilvánosságra. [link]

2016. aug. 23. 15:50
 1/2 Johnny Bravo ***** válasza:

"Erlaubt für rein private Zwecke


Will man etwa eine Fahrt durch eine schöne Winterlandschaft oder in den Urlaub nur privat dokumentieren, ist dies mit einer Dashcam zulässig. Auch dann, wenn dabei fremde Personen oder Kennzeichen anderer Verkehrsteilnehmer aufgezeichnet, diese aber nicht veröffentlicht werden.

"

Ebben azt irja hogy privat célra vehetsz fel a kocsiban kamerával !Meg akkor is ha azon emberek es mas autok rendszamai is szerepelnek!

2016. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is így értelmeztem, de közben olvastam már olyan hírt is, hogy kérdezés nélkül büntetnek (10000 EUR) már a szélvédőre felszerelt kameráért is, még akkor is, ha be sincs kapcsolva.
2016. aug. 23. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!