Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő jogsisként mennyi idő...

Kezdő jogsisként mennyi idő után nem izgultatok?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogsim kb egy hónapja, még marhára félős vagyok illetve izgulok de lassan az lesz hogy totál egyedül kell majd vezetnem. Nektek mennyi idő után nem volt volt izgulás? ha volt egyáltalán :D

2023. szept. 17. 17:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontos, hogy mással mi volt a helyzet, mert mindenki más. Ne gondolj ilyenekre, csak ülj be az autóba és menj. Akár céltalanul is, az a legjobb, mert ha nincs úticél akkor annál kevesebbet gondolkodsz rajta. Beülsz és mész amerre éppen kedved tartja.


Kizárólag a tapasztalat fogja enyhíteni az izgatottságot, nincsen rá semmi "ellenszer". Szóval menj és vezess, aztán idővel majd elmúlik.

2023. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Jogsi megszerzése után főként akkor izgultam hogyha mellém beült valaki. De ez 1 - 1.5 év után leenyhült
2023. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
2 hét után kezdtem magabiztos lenni.
2023. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai napig izgulok hosszabb út előtt. Szerintem ez személyiségfüggő is.
2023. szept. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
1 év kellett igaz, 2 autóm volt ezalatt, dízel automata után benzines kézi váltós. Gondolhatod...
2023. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Hovarju ***** válasza:
Nálam kb. az első év vége felé múlt el.
2023. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább akkor izgultam ha beültek mellém. Főleg ha anyám mert ő szeretett belekötni mindenbe.


De ma már mellette se mert nagyon ritkán hibázok, vagy ha mégis hibázok meg tudom oldani olyan higgadtsággal, hogy néha fel sem tűnik neki. Gondolok itt arra, hogy sáv váltásnál holtteret benézem és másik sávban haladónak fékeznie kell miattam.


Kezdőként rángattam a kormányt úgy megijedtem az ilyen helyzetektől, ma már csak egy elakadásjelzővel bocsánatot kérek és ennyi az egész.

De nagyon ritkán fordul elő ennyi hiba is, többet kell nekem korrigálnom más hibáját.

2023. szept. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
na nekem meg apu aki beül mellém és ő a kötekedős de ő fel is huzza magát attól meg még idegesebb vagyok :D:D de egyedül meg még nem merek elindulni
2023. szept. 18. 17:41
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát az nem jó hogyha valaki idegeskedik melletted... Szerintem gyakorolj egyedül. Amikor megvettem az első autóm, kb. fél év után éreztem hogy magabiztosabb vagyok. Így visszagondolva az a legfontosabb, hogy ne idegeskedj. Bármilyen váratlan helyzetben a megoldást keresd, ne görcsölj rá. Tudom, ezt könnyebb mondani mint megtenni, de a rutin segíteni fog. Érdemes először hosszabb vidéki utakat tenni, hogy szokjad az autó kezelését. Sok örömteli autózást kívánok!
2023. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem májusban lett meg a jogsim. Július óta vezetem a saját autómat. Nekem az segitett, hogy eleinte olyan ember ült mellettem akinek van jogsija. Ez kb 2 alkalom volt. A saját autómat már egyedül vezettem. Én picit úgymond kényszerhelyzetben is vagyok mert a páromnak nincs jogsija, én meg imádok csavarogni...:) Eleinte kisebb városokat, vidéket céloztam meg. Később pedig nagyobb városokat is. Szerintem még azért később is lehet olyan szituáció ami picit megizzasztja az embert. De végülis én többet idegeskedtem órán és vizsgák előtt mint most.
2023. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!