Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő jogsisként mennyi idő...

Kezdő jogsisként mennyi idő után nem izgultatok?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogsim kb egy hónapja, még marhára félős vagyok illetve izgulok de lassan az lesz hogy totál egyedül kell majd vezetnem. Nektek mennyi idő után nem volt volt izgulás? ha volt egyáltalán :D

2023. szept. 17. 17:05
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Lassan 2 éve van meg a jogsim, de a sávváltás még mindig para (próbálom is kerülni, inkább döcögök harminccal a busz mögött) illetve az ismeretlen utakat se kedvelem.
2023. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

5 év után, miután egy nyarat sofőrködéssel töltöttem, platós kocsin...

Addig csak ritkán vezettem, és amikor kocsiba ültem, mindig volt némi stressz. (Nyilván csökkent idővel.)

Ez nálad se mindegy, hogy most majd autózol minden egyes nap, vagy csak minden másnap (húsvét másnapján és karácsony másnapján), mert a lenyomott kilométereknek ÉS az eltelt időnek is hatása van arra, hogy mikor kezdesz magabiztos lenni.

Én anno sokat hallottam arról, hogy X év vagy Y km után jön a túlzott magabiztosság, amikor azt hiszi az ember, hogy már annyira vérprofi, aztán összetöri a kocsiját. Úgyhogy amikor már kezdtem túl lendületesen vezetni, akkor időnként ez eszembe jutott, és visszafogtam magam.

2023. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Sávváltás? Azt amint lehet, átmegyek, persze max. sebességgel megyek a belsőben, de ugye figyelni kell, mert onnan kanyarodnak balra.

Előzés, főleg sötétben, na az nem megy, nem erőltetem. Gyér forgalomnál persze nem gond.

Néha szeretek menni, főleg ha van utas, akkor vhogy jobban biztonságban érzem magam. 1 év nekem nem volt elég.

2023. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nem akarok bunkó lenni de jó látni hogy másnak is kellett bőségesen idő mire magabiztos lett.:D
2023. szept. 22. 18:11
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem lehet igazán magabiztos az ember, mert mindig figyelni kell. De ha az autót már tudod kezelni, az óriási könnyebbség.
2023. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
igen az autokezeléssel van még némi gond ami befolyasolja a higgadtságomat,főleg mikor ki akar ugrani alolam az autó :D vagy a parkolásnál izzadok, ilyesmi.:D
2023. szept. 22. 18:56
 17/19 anonim válasza:
11-es vagyok, kiegészíteném még azzal, hogy az elindulás és a váltás se az erősségem. Én igazából már beletörődtem, hogy falábú vagyok🤣 és nem nekem való a kézi váltó.
2023. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Amíg nem megy automatikusan a váltás, addig tényleg nehéz. Szokásos 100 km - t teszek meg minden nap, azon az útvonalon fejemben a táblák, útvonal, váltóhasználat. Próbálok másfelé is menni már, hogy legyen kis örömem is, nemcsak melóba. Férj autóját nem is merem vezetni, mert ott 6-os van, ahol nekem rückverc.
2023. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amint nem ül melletted az oktató aki mindenbe beleszól és kritizál máris megnyugtatóbb érzés...
márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!