Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes megköszönni az autósna...

Érdemes megköszönni az autósnak, ha átenged a zebrán?

Figyelt kérdés

Egy új rendőrségi videó szerint ha átenged az autós a zebrán nyomj egy lájkot neki. A kreszben természetesen nincs szó arról, hogy meg kell köszönni, viszont az autósnak alapból elsőbbséget kell adnia a zebrán a gyalogosnak, de a gyalogosnak is csak úgy szabad lelépnie, ha az nem veszélyes.


[link]



2023. szept. 24. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, érdemes megköszönni mert értékelni kell ha valaki betartja a szabályokat.
Nem kell meg köszönni, mivel a szabályok betartása alapvető és nem udvariasság az autós részéről az, hogy átenged.
Meg lehet köszönni, ha jófejek akarunk lenni, de nem fontos.
35 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Itthon köszöngetünk mindent ami a nyugati országokban természetes.pl elsőségröl való lemondáskor is.
2023. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Néha megteszem, de alapvetően nem. Autósként számkmra teljesen természetes, hogy lassítok, megállok szükség szerint. Soha nem várom el, a köszönést.
2023. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Justinianus ***** válasza:
75%

Valami elképesztő jeleneteknek vagyok naponta tanúja (Nyugat Mo-i nagyváros). Tízből nyolc ember integet, hajlong a zebrán a megálló autós felé.

Megdöbbentő.

Arról nem beszélve, hogy kifejezetten balesetveszélyes, ahogy az egyik autóssal keresi a szemkontaktust, hogy integessen neki, továbbhaladva a másik irányra meg már nem is figyel...

KRESZ: Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni.

Innentől kezdve az ide vonatkozó passzus: Aki a jogait gyakorolja, az nem kér, és nem tartozik hálával, ha megkapja a jussát: nem mások nagylelkűségéből rendelkezik vele, hanem azért, mert az megilleti.

2023. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten érdemes megköszönni, mert ott nagy szükség van az autósok - és gyalogosk, még pláne kerékpárosok - ez irányú nevelésére, sajnos a fővárosi közlekedők körében nagyon gyenge a közlekedési szabályok ismerete. Szóval ott az az üzente van a lájknak, hogy köszi - itt egy piros pont az ellenőrzőfüzetedbe, hogy te legalább szabályosan közlekedsz.


Az ország többi részén nem hiszem, hogy külön szükség lenne rá, mert ráérősebb és magától értetődően udvariasabb a forgalom. Bár nyilván előfordulnak olyan átkelőhelyek, ahol nem szívesen álnak meg az autósok, mert egy nylegyenes főútvonal kellős közepén van, de falun inkább üdvözlésként intenek egymásnak az emberek ha megtörténik az elengedés, nem pedig hálából vagy visszaigazolásból.

2023. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem semmi értelme. Ne köszöngess, hanem haladj át. Ne velem keresd a szemkontaktust, én már megálltam, a másik sávot figyeld, ott jön-e valaki, az épséged az első.
2023. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor szoktam megköszönni, ha az adott helyzetben már nem vártam volna el, hogy megálljon az adott autós. Pl. gyorsabban jött vagy már közel volt a zebrához, amikor odaértem és határozott fékezésre volt szüksége a megálláshoz. Máskülönben nem szoktam, hisz akkor hol húzzuk meg a határt? Köszönjük meg mindenkinek, amiért megállt az elsőbbségadás kötelező táblánál, sávváltás közben nem vágott be elénk stb.?
2023. szept. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

Nemhogy nem kell, de egyenesen káros is, ezzel ugyanis azt a képzetet ültetjük el az autósban, hogy valamiféle szívességet tett nekünk, holott csak a kötelességét teljesítette.


Az autós sem köszöni meg nekem, hogy nem követek el ellene testi sertést, kifosztást, rongálást stb., mert ez alap.

2023. szept. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%

#7: Jajj baszki ez a folyamatos "jogom van hozzá" hozzállás. Igen, jogod van hozzá - de ettől még nem kell droidként viselkedned, hanem lehetsz mondjuk normális ember is és ha úgy érzed akkor nyugodtan gesztikulálhatsz. A motorosok meg Alfások is folyamatosan köszöngetnek egymásnak, s nem lettek tőle alsóbbrendű szolganép - sőt, elég könnyen lehetne érvelni a mellett, hogy pozitív hozadéka van ennek a gesztusnak. A köszönés nemesít.


S nem, nem ültetsz el vele az autósban semmiféle tévképzetet a közlekedés szabályairól. Ha 3 éves csecsemők ülnének a volán mögött akkor lehetne azzal érvelni, hogy még a tanulásnak abban a korai szakaszában vannak, hogy a viselkedéseddel befolyásolod a KRESZ-ről alkotott világnézetüket és ismereteiket, de jogosítványt csak úgy szerezhet valaki, ha bizonyítja a szabálykövetési képességeit elméleti-, gyakorlati- és hamarosan pszichológiai vizsgával.

2023. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

#8 Igazad van, meggyőztél.


Amint a többi autós is megköszöni nekem, hogy autóval megadtam neki az elsőbbséget a piros lámpánál állva vagy épp egy alárendelt úton érkezve, úgy el fogok gondolkodni rajta, hogy gyalogosként esetleg megköszönjem, hogy átengedett a zebrán. Ezek ekvivalens példák.

2023. szept. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
6-os, ezzel a gondolatmenettel az a baj, hogy a zebrát eleve lassítva kell megközelítenie az autósnak, tehát ha erőset kell fékeznie az azt jelenti, hogy már nem szabályszerűen érkezett a zebrához, innentől kezdve nincs mit köszöngetni neki.
2023. szept. 25. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!