Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg szokás vészvillogóval...

Tényleg szokás vészvillogóval megköszönni bizonyos dolgokat a közúton? Ha igen, milyen szituációkban?

Figyelt kérdés

Édesapám mondta, hogy ez ilyen nem hivatalos bevett szokás.


Az ország minden részén? És milyen szituációkban indokolt?


Akkor szoktam látni, amikor valakit beengednek, de alapvetően mégse kellene minden ilyet megköszönni. Az, hogy valakit kiengednek, mert lemond az elsőbbségéről az világos, de pl. ha megszűnik egy sáv, szorosan egymás mögött haladnak a belsőben és én úgy "kérezkedek be" a megszűnő sávban, hogy ugyanúgy dimanikusan haladok az szerintem már határeset, mert oké, hogy besoroltam, de nem kellett megállnia. Vagy én honnan tudjam eldönteni, hogy előzékenység történt vagy sima közlekedési manőver. Nem okozhat ez kontraproduktivitást? (Azt is megköszönik, amit tök felesleges)


Azért tettem fel a kérdést mert alapvetően toleráns ember vagyok és nem akarok bunkó lenni a közúton se, hogy egy beengedést nem köszönök meg, de örökké nem nyomhatom a vészvillogót.


Debreceni vagyok amúgy. Budapesten is van ilyen szokás?



2021. ápr. 25. 13:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Lehet megköszönés pl.

ha a beengedték (kereszteződés, sávváltás stb.). De lehet bocsánatkérés is, pl. ha kikanyarodott a másik elé és a másiknak fékeznie kellett, vagy ha az út közepén állt feltartva a forgalmat, stb.

Teherautósok, buszosok ide-oda indexelnek egyet, az is ugyanezt jelenti.


Az egész országban használják, de külföldön nem jellemző.


Sok értelme nincs, de lehet, hogy a másik dühös lesz, ha elmarad, így én is szoktam nyomni.

2021. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem aki tud is vezetni, nem csak papírja van róla, az ráérez nagyon gyorsan arra, hogy mikor is tesz egy gesztust a másik fél az előzékenységével és mikor nem
2021. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
#1: Külföldön miért nem jellemző? Annyira toleránsak, hogy alapvetőnek veszi mindenki az előzékenységet? Vagy simán annyival jobban vezetnek, hogy egy a cipzár-elvet is úgy hajtják végre mint az önvezető autók ezért nem kell bénázás miatt köszöngetni?
2021. ápr. 25. 13:16
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem véletlen, hogy a vészvillogó kapcsoló másik elnevezése: "köszi-gomb". :-)
2021. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%
#3: Szerintem egyszerűen nem érzik szükségét, hogy vadidegeneknek köszöngessenek az elakadásjelzővel, ami nem erre való.
2021. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
#5: De a magyarok akkor miért másabbak? Mivel magyarázható ez a kulturális különbség?
2021. ápr. 25. 13:57
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Ezek szerint külföldön is csinálják...

2021. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Közép- és Kelet Európában minden országban ismeri a sofőrök nagy része. Pl nálunk Erdélyben mindenki megköszön mindent, még azt is, amit nem kell (nálunk ugye nagyon agresszív a közlekedés varosban, kell is a megköszönés). De Magyarországon is gyakran tapasztalom (sokat vezetek egész Magyarországon). Nemetországban nem nagyon használják, bár köszöntek már meg nekem is beengedést, lehet pont valami román vagy magyar honfitársam volt. Azt kell tudni, hogy Nemetországban pl már idegesítően előzékenyek az utakon az emberek, talán ezért érzik természetesnek, és a kézzel intes sem annyira elterjedt ahogy látom. De.mivel ők a pandémia előtt ahhoz voltak szokva, hogy mindenütt stau van az autópályán (több kilóméteres dugó), és ha jól tudom, a zipzár elv náluk a KRESZben is benne van, nemcsak ajánlott, így természetes, hogy nem köszöngetnek meg minden egyes beengedést.
2021. ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Az osztrákoknál sem annyira elterjedt, ahogy láttam.
2021. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj, szerintem nem olyan nehéz megnyomni azt a gombot és lehet hogy jó érzést keltesz a mögötted menőben, mert érezteted vele, hogy neked jót tett. Egy esetleges konfliktust egy gombnyomással elkerülhetnél, nem tennéd meg? :D
2021. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!