Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szemét autós direkt rám...

Szemét autós direkt rám nyomta a gázpedált?

Figyelt kérdés

Kerékpárral simán átszaladtam előtte, vele szemben, pofájába villogó biciklis lámpával. Fizikailag szinte nem is volt képes megelőzni engem, annyira gyorsabb voltam, de ha ő még ennél is nagyobb teljesítményre pedáloz, elcsaphatott volna, ha nagyon akar.

Ő (a szemét) önmagához képest jobbra, kis ívben kanyarodott.

Amikor jött az úton szembe, már távolabbról láttam, hogy indexelt és direkt nyomta a gázt, hogy beteges élvezettel rám dudálhasson!

Ha tudta volna, hogy nem keletkezik kár a szemét autójában, el is csapott volna direkt!

A közlekedés dinamikájával azért is tisztában vagyok, mert magam is autós vagyok, csak épp kerékpárral voltam, amit már gyerekkortól használok. Tehát pontosan érzékeltem, hogy a sunyi alak direkt beletaposott a gázba.

Egy megoldást látok. Legközelebb, az adott kereszteződésben, lassan, nyugisan, gyalog, a pofájába tolom a kerékpárt.

Most így jobb lesz?

Tisztában vagyok az adott KRESZ vonatkozásában, hogy formálisan neki volt igaza. De életszerűséget tekintve, emberileg aljas volt, mert direkt gázt nyomott, direkt dudált, direkt alázásra törekedett.

Ezzel szemben több esetben, én akartam elsőbbséget adni az autósnak (zebránál), még intettem is neki, hogy menjen bátran, de nem. Befékezett, míg át nem gurultam. Pedig neki lett volna elsőbbsége, dinamikailag még gyorsabb is lett volna, ha ő megy, én meg csak utána gurulok.

Tehát ilyen is van, sőt ez a gyakoribb, hogy az autós elsőbbséget ad.

Meg ilyen emberi aljasság is van, amikor direkt a gázra tapos, pedig nem is lett volna szükséges.


2023. szept. 28. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
És mi a kérdés? Hülyék mindenféle járművet vezetnek, sajnos a jogsihoz se iq, se eq teszt nem szükséges.
2023. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Valami kimaradt, mert felidegesített:

Kerékpárral simán átszaladtam előtte, vele szemben egy zebrán, pofájába villogó biciklis lámpával.

Ő önmagához képest jobbra, kis ívben kanyarodott.

Ez egy jól megvilágított, amúgy forgalmatlan zebra volt.

2023. szept. 28. 20:00
 3/20 Alex Fly ***** válasza:
95%
Járdán érkeztél a zebrára? Mert akkor az emlegetett jelzős szerkezeteket inkább magadra vonatkoztasd; nem az aitóvezető hibája, ha egy közveszélyes őrült tilosban száguldozva balesetet akar okozni...
2023. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Zöld lámpa nem tilos lámpa. De nem hinném, hogy érted.

Direkt jobban nyomta a gázt, ami pofátlanság.

Érzékeltem azt az emberi aljasságot, hogy legszívesebben elgázolt volna, ha tudná, hogy nem lesz ebből kára és következménye.

Magam is autós vagyok, tisztában vagyok vele, hogyan lehet "rácentizni" valamire, ha akarok.

2023. szept. 28. 22:13
 5/20 A kérdező kommentje:

Talán jobban érzékelhető, én már a zebrán haladtam, villogó fehér lámpával, amikor ő még az egyenes szakaszban haladt, indexelt, viszont láttam, hogy gyanúsan gyorsít, mint aki direkt alázni akar.

Amikor ezt láttam, gyorsítottam, de ennek ellenére a szemét is gyorsított, mint aki direkt meg akarja leckéztetni a "szemét kerékpárost", amiért zebrán gurulni merészelt.

Ha tudnám, visszacsinálnám! Lassan, gyalog tolnám előtte, hogy kénytelen legyen állóra fékezni. Mert neki az jobb, ezek szerint.

De nem lehet már visszacsinálni.

2023. szept. 28. 22:31
 6/20 Alex Fly ***** válasza:
96%
A kérdés az volt -amire gondosan kerülöd a választ-, hogy mégis hogy a jó kénkőszagú füstölgő nitroglicerinbe kerültél arra a szájbatekert zebrára? Csak nem járdáztál?
2023. szept. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Csak a szokásos" Legyen fujj szemét autosók és szegény biciklisek " kommentelés?
2023. szept. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Jobban jártunk volna ha elüt.
2023. szept. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Tekintve, hogy a zebra zöld lámpával a gyalogosoknak van fenntartva, és te nem gyalogosan közlekedtél, nem volt elsőbbséged.

Nincs igazad. Picit sem.

2023. szept. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Zagyva az egész. Most toltad vagy tekerted.

Zebránál meg minek adsz elsőbbséget, ha neked van??

Vannak bolond autósok és bolond biciklisek, hagyjuk, felejtsd el.

2023. szept. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!