Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Támogatnátok olyan KRESZ-módos...

Támogatnátok olyan KRESZ-módosítást, hogy a villamosnak mindig és mindenhol elsőbbsége legyen, és a lámpák is úgy legyenek összehangolva, hogy mindig szabad utat mutasson neki?

Figyelt kérdés
Kivétel persze a megkülönböztető jelzést használó járművekkel szemben.

2023. szept. 29. 23:55
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Én olyan szempontból támogatnám, hogy nekem is hiába van meg a jogsim én nem tudom ezeket a villamos szabályokat, hogy mikor van elsőbbsége. Szerencsére nem is közlekedem ilyen helyeken. Van a családban tőlem tapasztaltabb, rutinosabb sofőr aki képben van az ilyenekkel és ha esetlegesen nagyvároson keresztül menni akkor vezet ő. De mivel a legközelebbi ilyen város is messze van engem nem érint. Ha egyedül kell menni ilyen helyre akkor inkább tömegközlekedés.

Viszont mivel én is így vagyok vele és látom hogy sokaknak pl egy egyszerű jobbkéz szabály is nehezére esik így baleset veszélyes lehet egy ilyen szituáció. Akár az is, ha nem adja meg a villamosnak az elsőbbsége. De akár az is, ha megadja a villamosnak az elsőbbséget ahol nem kellene.

Pár helyzetet lehetne egyszerűsíteni, mert így is sok a baleset. Persze mivel szerencsére ilyen balesetek nem igazán vannak (vagy legalábbis hírekben nincsennek benne) így ez kevésbé gond.

2023. szept. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem támogatnám, mert ez hülyeség. Ha melletted áll a villamos és többfelé is mehet, akkor honnan tudod, hogy elég fog-e kanyarodni és elsőbbséget kell adnod neki vagy másfele megy el? A szabályozás úgy jó, ahogy most van.
2023. szept. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Remek ötlet. Budapest pl. Több darabra szakadna. Soha nem tudnád egyik körutat keresztezni. Csodás idea.
2023. szept. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2023. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem és pontosan olyanok miatt nem mint az #1 hozzászóló.
2023. szept. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
#1 Mondjuk én ezt nem hirdetném, hanem megtanulnám azt a kemény öt darab szabályt a villamosról.
2023. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Mi értelme megtanulni, ha sosem találkozol vele.

Szerintem meg úgy kéne módosítani a KRESZ-t, hogy csak úgy legyen elsöbbsége, ahogy az autóknak is elsöbbsége van. így nem lenne kavarodás, és a nem Sznobföldén élők is tudnák/ki tudnák számítani a villamos mozgását.

2023. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
Be kéne tiltani a villamosokat. Menjen a föld alatt, mint a metró.
2023. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

#7 Mi számít sznobföldének? Miskolcon pl. van olyan villamos szituáció, ami Budapesten nincs.


És ha lenne minimum logikád, akkor talán megértenéd, miért van elsőbbsége a villamosnak egyenrangúban meg körforgalomban. A villamosnak sokkal nagyobb a fékútja, mint egy autónak, ha előáll az a ritka eset, hogy egyenrangún megy keresztül, utasként te sem örülnél, hogy szinte megáll a kereszteződésben, csak hogy megnézze, jön-e valaki jobbról.


És amúgy is, aki azt a kerek öt mondatot nem tudja megtanulni a villamosról, azzal szemben fennáll az a gyanúm, hogy alkalmatlan a jogosítványszerzésre, mert a nyolc általánost is csak vette valahol.

2023. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Aki a 3.-ra pirosat nyomtak, életszerűnek gondolják a felvetést? Én nem. Mindhárom körúton egymást érik a villamosok. Teljesen lehetettlen lenne a keresztirányú közlekedés. Ezt a hármat ismerem napi szinten, de nyilván más helyeken is képtelenség lenne szabad jelzést adni keresztben.
2023. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!