Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi ez a hiszti a mosonmagyaróv...

Mi ez a hiszti a mosonmagyaróvári "villanyoszlopos" utcával?

Figyelt kérdés

Azokat az oszlopokat nem most tették oda, hanem vagy 50 éve (szurkozott fa oszlop).



Millió vidéki kisvárosban láttam már hasonló utcát, mint amilyen ez volt, aszfaltozás előtt:

[link]


2023. okt. 2. 12:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%

"nem most tették oda, hanem vagy 50 éve"

Értem, szóval nyugodtan körbe lehet aszfaltozni mert hát nem most tették oda, ugye? Véletlenül se mellette vezessék el az új utat hanem pont a közepébe. Az a baj hogy itt is süt róla a "jól van az úgy b+" magyar munkás mentalitás ami persze méregdrága volt az adófizetőknek hála.

2023. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Gondolom nem akartak egyirányúsítani? Nem tudom, mert a párhuzamos utca meg az.
2023. okt. 2. 12:50
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszti, jogos megkérdőjelezése annak, normális-e, hogy egy utcában, ahol még a két sáv sincs felfestéssel elválasztva, oszlopok legyenek az út közepén. Ez nem olyan dolog, amire egy autóvezető számít a mindennapokban, baromi balesetveszélyes. Annyi se volt bennük, hogy mondjuk lemeszeljék az oszlopokat másfél méter magasságig, vagy egyéb módon figyeljenek a láthatóságra.

De linkeld nyugodtan a millió vidéki kisvárost, ahol ugyanilyen igénytelenül oldották meg, kíváncsi vagyok rájuk.

2023. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk maradhatott volna ez a koncepció csak igényesebben, nem úgy hogy igénytelenül körbe okádják aszfalttal a villanyoszlopokat.
2023. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Például itt ez a kép, milyen trehány munka már az oszlop körül?

[link]

2023. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Az út a két oszlop között vezetett eredetileg, ott kellett volna csak leaszfaltozni. Az más kérdés, hogy a füves területet valószínűleg utólag szórták fel kaviccsal, hogy szélesebb legyen az út és az utca másik végén is utólag lett kialakítva az árok (kerékpáros kép), ezért ott problémás volt két sávnyi széles utat kialakítani aszfaltozással.


Az egész kivitelezésnek úgy kellett volna kezdődnie, hogy bejárás során észlelik a problémák és módosítják a terveket, nem pedig marhák módjára telibe aszfaltozzák az egészet. Ráadásul ahol az eredeti útvezetést meg lehetett volna hagyni a két oszlop között, ott is kihúzták az oszlopok közé a középvonalat, így még ahol jó lehetett volna, ott sem lett jó.

2023. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"De linkeld nyugodtan a millió vidéki kisvárost, ahol ugyanilyen igénytelenül oldották meg, kíváncsi vagyok rájuk."


Ad1 Szövegértés nulla. Sehol sem mondtam, hogy így oldották meg. Azt mondtam, hogy olyat amilyen ez volt.


AD2 Mindjárt rohanok neked 1000 km-t, hogy megkeressem a hasonló murvás utakat, amit az elmúlt 25 évben láttam.

2023. okt. 2. 14:13
 8/26 anonim ***** válasza:
3%
Mert jól mutat a hírekben, az emberek meg kattintanak rá eszeveszettül, mert szeretnek mindenen háborogni, de főleg azon, ami nem érinti őket közvetlenül, szóval röhögni is lehet azért.
2023. okt. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
4%

#1, elvezetni az utat nem lett volna drága, ha már előjöttél az jokerkártyával, az igencsak demagóg magyaradófizetőkpénze dumával?


#3, az a vezető, aki egy renyhe forgalmú utcában nem vesz észre egy baromi nagy villanyoszlopot, ami előtte mered ki az útból, az vágja ketté a jogsiját. A láthatóságon egyébként is bőven tudnak javítani, ha esetleg mégse adnák le a jogsit a látáskárosult járművezetők, akik arra tévednek.


#7 "Ad2": lásd előző válaszom a morgolódásról, ami nem a kontruktivizmusról szólt, hanem olyasféle bűnös élvezet, mint a Valóvilág-nézés.

2023. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Az út a két oszlop között vezetett eredetileg, ott kellett volna csak leaszfaltozni. "


Nem az egyik oldalán 1 sáv, a másik oldalt meg csak kerülőnek használták, ha ketten szembe találkoznak? Mondjuk vagy egy sávot csináltam volna egyirányúra, vagy 2 testű utat egy sáv egyik irnyban, 1 a másikba, ilyen megoldásokat láttam még, bár itt nem tudom ez mennyire lett volna lehetséges.

2023. okt. 2. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!