Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés
[link]

2023. okt. 31. 07:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tehát elindulsz mögötte, anélkül, hogy teljes bizonyossággal meggyőződnél róla, hogy miért megy előbbre.
2023. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

De halljuk, akkor a kerékpáros szemszögéből a dolgot:

https://www.youtube.com/watch?v=cqqCSq4k_WQ&t=111s


Ő is pontosan ezt mondja, hogy false biztonságérzetet adott neki a mellette álló rendőrautó. A rendőrautó szemszögéből meg ugyanez igaz, neki a kerékpáros adott biztonságérzetet. Nem tudom miért vitatkozunk ezen, mert teljesen világosan elmondja a történetet a csávókám.

2023. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A rendőr sajnos idegbe jött, előtte azért dudált, aztán ész nélkül hajtott bele a kereszteződésbe, nem nézett szét. Amatőr hiba.
2023. okt. 31. 20:38
 14/15 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a lényeg. Idegbe jött, elvesztette a fejét és ösztönösen a kerékpáros mozdulatát követte, aki megindult, gondolván, hogy biztosan azért megy, mert szabad lett a pálya. Ha nem lett volna mellette a kerékpáros, akkor körülnéz és nem történik meg a baleset. Ez pontosan olyan eset, amikor a körülményeknek össze kellett jönnie.
2023. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy a futár totál szabálytalan volt, járművezetőként egyszerűen nem lett volna szabad bemennie a kereszteződésbe, ameddig nem biztos benne, hogy el is tudja hagyni. Meg megtéveszthette a viselkedésével a rendőrt, sőt valamilyen fokon még takarta is jobbra a kilátást.

De a rendőrautó vezetőjének ettől függetlenül még nem lett volna szabad úgy kivágódni az út szabaddá válásakor, hogy nem ellenőrzi, hogy jobbról jönnek-e.

Az tény, hogy sok dolognak kellett összejönni, de azért ha ilyen hülye helyzetbe keveredik az ember, akkor inkább megkockáztatja, hogy ledudálják a fejét, de akkor is lépésben csorog be a másik sávba, hogy egyrészt észre tudja venni a jobbról érkezőt, másrészt meg adjon neki időt a fékezésre, ha mégse veszi észre időben.

Hasonló helyzetben én is voltam már, meg nagyjából mindenki, aki elég sokat vezet. Mikor zebra vagy körforgalom miatt feltorlódik a kocsisor a főbb úton, de utat hagynak nekem a mellékútról, balra kikanyarodni. Jobbra semmit nem látok az ott álló (magasabb) autóktól, de azért mégse innen akarok nyugdíjba menni, és a mögöttem állókat se akarom feltartani. Ilyenkor csak azt az egyet lehet tenni, hogy kidugom az autó orrát nagyon lassan, hogy ha jönnek jobbról, akkor meg tudjanak állni, vagy ki tudjanak kerülni. (Én, ugye, csak akkor látok jobbra, mikor az autó orrával már a sáv harmadát elzártam.) Erre egyszerűen nincs tökéletes, jó és udvarias megoldás. És csak ez az egy a biztonságos, hogy lassan mozdítom a kocsit, nem pedig bevágódok a sávba.

2023. nov. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!