Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én lettem volna a hibás ha...

Én lettem volna a hibás ha baleset történik?

Figyelt kérdés

M3 autópályán történt az eset Nyíregyháza irányába.


Én a külső sávban haladtam 120-al, egyszercsak a gyorsító sávon megjelent egy autó amely kisebb lakókocsit húzott maga után. Láttam, hogy indexelt befelé de már akkor is elég közel voltam hozzá, a belső sávba meg nem tudtam kisorolni mert sokkal gyorsabban egy oszlopban haladtak az autók és mögöttem is szorosan a seggembe voltak így úgy döntöttem, hogy inkább gázba lépek és a lakókocsit vontató meg majd besorol ha szabad lesz a pálya.


A lakókocsit vontató azonban nem állt meg hanem amikor már tényleg nagyon közel voltam bevágott elém aminek hatására nekem erősebbet kellett fékeznem. Ennek hatására a mögöttem szorosan seggembe jövő kirántotta a kormányt a belső sávba akit a belsőben hangos dudaszóval jutalmaztak.


Ha itt egy komolyabb baleset történik emiatt én lettem volna a hibás, hogy nem akartam beengedni a lakókocsist?



2023. aug. 8. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván nem. Nincs jogosítványod?
2023. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles beengedni, főleg nem balesethelyzetet előidézni. Ő volt a marha. Hogy finom lassítással mi történt volna, nem tudom. A mögötted jövő a követési távolság meg nem tartásával is szabálytalan volt. A kormányrángatásával viszont tömegszerencsétlenséget okozhatott volna.
2023. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 A lakókocsisnak meg kellett volna állni ebben biztos vagyok de abban nem, hogy ha ebből baleset történik engem nem hoztak volna ki felelősnek.
2023. aug. 8. 11:33
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Álló helyzetből felhajtani elég nehéz, talán nem is szabályos. De lassítania igen. És gondolkodni is igen.
2023. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Ismered a kreszt vagy nem? Ha az utóbbi a válasz akkor ajánlom a tanulmányozását, ha pedig az előbbi akkor feleslegesen magyarázok mert te magad is tudod a választ.
2023. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A finom lassítás lehetőségét nem mérlegeltem mert fusztrált, hogy annyira a seggembe volt egy Mercedes Vito, hogy éppen a vonóhorgomat nem csókolta meg. Nyilván utána már kényszerből fékeznem kellett.
2023. aug. 8. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ebben a szituban a lakókocsis volt hibás, mert bevágott, illetve a mögötted jövő, mert nem tartotta a követésit, DE


Sűrű forgalomban lakókocsival felhajtani nem könnyű, így megtehetted volna, hogy lassítással beengeded, akkor nem alakul ki ez az egész.

2023. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Igen, tudom hogy ebből a szempontból hibáztam és amúgy alapesetben ha egy Forma 1es autót pillantanék meg a gyorsítón akkor ő miatta is besorolnék a belsőbe/finoman lassítanék csak ilyen helyzetben még nem voltam. Másodjára vezettem csupán pályán de elsőre kerültem ilyen szituációba.


Legközelebb inkább a finom lassítást választom.

2023. aug. 8. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Ha látod, hogy felhajtó jön (nyilván lehajtó után) akkor légyszi figyelmesebben menj a külsőben, nem egyszer szopattak már be különböző módokon, volt, hogy az előttem lévő ment hattal gyorsabban, mint a külső sávos én meg persze nem fértem be elé. Vagy a klasszikus eset, amikor a belső üres a külsőben meg basznak a világra. Olyan is volt, hogy a belső üres volt de a külsőből csak félig ment át a másik sávba.
2023. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem te lettél volna a felelős. Onnantól kezdve hogy bevágott eléd értelemszerűen fékezned kellett hogy elkerüld a balesetet. Viszont egy balesetnél általában sovány vigasz, hogy a másik volt a hibás. Érdemes ezért előrelátóan vezetni és megelőzni a balesetveszélyes helyzetek kialakulását. Én ilyen helyzetben, mikor nem tudom hogy ki akar-e jönni elém, mindig lassítani szoktam, hogy ha intenzíven gyorsít be tudjon jönni elém. Ha meg úgy dönt hogy lassít, akkor szépen lassan elhaladok mellette. Ha meg mégis kijönne elém, akkor már nem kell olyan intenzíven fékezni.
2023. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!