Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem kötik jogosítványhoz...

Miért nem kötik jogosítványhoz a biciklizést?

Figyelt kérdés

Az egyszerű eseteket mind ismeri, de amint egy kicsit bonyolultabb a szituáció mindegyik megszegi a kreszt. Például többször befordult már elém biciklis ebben a kereszteződésben:


[link]


Én jobbra fordulok (kék) a biciklis meg szemből szarik rá (piros) hogy nekem van elsőbbségem, kihajt elém amint előtte a főúton szabad az út. Se karjelzést nem használnak, se semmit.


2023. nov. 3. 10:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Már az alsó tagozatosoknak meg kellene tanítani az alapvető KRESZ szabályokat.
2023. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert Magyar Népköztársaság 1977-ben aláírta a bécsi közúti közlekedési egyezményt, ami kimondja, hogy egyik tagállam sem kötheti vezetői engedélyhez a kerekpárvezetést.


Pontosan így szól:

"Egyik Szerződő fél sem követelheti meg, hogy a nemzetközi forgalomban részt vevő kerékpárok és segédmotoros kerékpárok vezetőinek vezetői engedélye legyen;"

[link]

2023. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, 50 éve,amikor 2 db autó volt az utakon. Haladni kéne a korral.
2023. nov. 3. 11:07
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy #2 írja. Aláírtunk egy elhibázott egyezményt. És az EU jelenleg elég erősen túltolja azokat az elveket amelyek bármilyen formában az egyéni szabadságot tűzik a zászlajukra, így hozzányúlni sem mer/akar senki. Alapvetően nem is feltétlenül kellene. Elég lenne a normális oktatás, egyedi azonosítás és érdemi szankcionálás. Csak hát jelenleg egyik sem él, nem is fog mostanában
2023. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Hetente előhozza valaki. Az aktuális vezetésnek egyáltalán nincs szándéka javítani a közlekedési kultúrát és morált, ahogy le szoktuk mindig írni az iskolában kellene ezeket tanítani a gyerekeknek és megismertetni a közlekedés életszerű szabályaival, legyen szó gyalogos közlekedésről, bringázásról, rollerezésről, gördeszkázásról, satöbbi. A jelenlegi iskolarendszer egyre inkább gyermekmegőrzőként működik (először melegedőt akartam írni, de az egyre kevésbé felel meg a valóságnak), ahol lexikális tudással zsibbasztják a gyerekeket, ahelyett, hogy felelős gondolkodásra, kritikus médiafogyasztásra, pénzügyi tudatosságra és többek között kultúrált, többiekre is odafigyelő közlekedésre oktatnák őket.

Ez van ¯\_(ツ)_/¯

2023. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 bazaltkaroly ***** válasza:
91%

Én nem támogatom, hogy jogosítványhoz legyen kötve, mert a bicikli mégis csak egy olyan jármű, amire az ember felpattanhat, és mehet, illetve a gyerekeknél ez egy szórakoztató, egészséges sport, amit nem kéne elvenni, DE(!) szigorú tananyagként bevezetném, vizsgákhoz, dolgozatokhoz kötve, akár évfolyamomként ismételve. Építeni lehetne egyszerűsített KRESZ pályát, ahol gyakorlati feladatokat kéne elvégezni. Szabályszegés esetén pedig a szülőt/gondviselőt büntetni.

Azonban semmiképp nem kötném jogosítványhoz a biciklizés, mert meg kell hagynom, hogy kevesebb idióta biciklist ismerek, mint autóst, de ez csak véletlen is lehet, azonban bátran kijelenthetjük, hogy autósok, biciklisek, motorosok között ugyanúgy ott vannak bőven az idióták, jogosítvány ide, vagy oda.

2023. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
Én utakhoz kötném, pl. ha nincs jogsid, döcögsz a járdán gyökkettővel, vagy maradsz a lakó-pihenő övezetben.
2023. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
#7 rendkívül életszerűtlen lenne ezt betartatni és szankcionálni. Mindenki a bringán menne ahogy éppen akar, gondolom a rendőr bemérné? Ráadásul pont azok kerülnének "törvényen kívül", akik az úton próbálnak közlekedni, pont ellenkező hatást érne el a dolog.
2023. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

#6: Karcsi, ez hogy?

"nem támogatom, hogy jogosítványhoz legyen kötve"

"szigorú tananyagként bevezetném, vizsgákhoz, dolgozatokhoz kötve"

2023. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#9 Röviden: Jogosítvány ne legyen, hanem egy hatásos oktatási rendszer, ahol mindenki megtanulja a rá vonatkozó szabályokat (a dolgozat csak a tudás megerősítésére kelletne). Tudom, hogy van már ilyen, de nagyon gyenge szinten halad most, továbbá azt is tudom, hogy ezen feltétel mellett is akadnának, akik továbbra sem javulnának, de csökkenhetne a számuk, ami szintén egy jó dolog.
2023. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!