Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hasznos ez az eső ellenző a...

Hasznos ez az eső ellenző a két szélső külső visszapillantó tükrökre?

Figyelt kérdés
[link]
2023. nov. 6. 20:30
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Full felesleges.
2023. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2023. nov. 6. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Én azt kérdezném, nem takarja le a tükröt a sofőr elől? Hiszen a sofőr is feljebbről néz lefelé rá.
2023. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az én esetemben nem nézek feljebbről, mert a vezetőülésem alacsonyra van állítva.

Láttam már SUV kocsikon is ilyen gyári eső ellenzőt.

2023. nov. 6. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Tulajdonképpen szart sem ér.


Pontosabban csak akkor, mikor szemből esik az eső, vagy full függőlegesen.


Amint valamelyik oldalról, vagy hátulról, esetleg össze-vissza, tekintve hogy autóval közlekedve sokat kanyargunk, de elég hogy csak széllőkés legyen onnan, máris nem ér semmit.


Akkor már sokkal de sokkal jobb (én is használok) valamilyen vízlepergető bevonatot tenni/tetetni rá, mint ez:


[link]


Itt egy teszt róla:

https://www.youtube.com/watch?v=JYQjoLvO_Mo


Biztos meg lehet találni olcsóbban, most csak az első találatot dobtam be. Én más fajtát használok, de azt én egy ismerősön keresztül hozatom, mert elméletileg csak a gyártó árulja és Ő sem online.

nov. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Tegyél rá nyugodtan és ártani nem árt.
nov. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
65%
Szerintem is egy baromság, de te tudod, gondolom nem egy drága dolog, megveszed, kiprópálod és ha jó örülsz és mi vagyunk a hülyék, ha meg nem rendeltél valami tv shopos vackot!
nov. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MGéza ***** válasza:
81%

Egyenes irányú mozgással haladsz előre az esetek többségében. Tehát a haladási sebességedből adódóan amit ráverne mondjuk országúton, attól elég jól véd, persze, a tükör kialakításából adódóan onnan eleve nem kap sok vizet, szóval nagy kérdőjel a haszna, nagyjából pont olyan, mint a csomagtér fölé integrált kis szárnynak, kevesebb esőt kap a hátsó ablak és jobb lesz a kilátásod hátra.

A vízlepergető réteg nem tényleg rossz, csak épp nem csodaszer, attól még lefolyik az eső és addig gátol a kilátásban.

Igazából nagy esőben mindegyik csak placebó.

nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Álló autón talán lehet haszna. Mikor beülsz, nincs tele vízcseppekkel a tükör.

Haladó autón értelmetlen, mert a menetszél meg a rázkódás úgyis eltávolítja az esőcseppeket, amik véletlenül rákerülnek. De jellemzően nem is kerülnek rá, mert a tükör pereméről leviszi a menetszél, nem kerül magára a tükörre.

Ha indulásnál sok a vízcsepp, olyankor le szoktam húzni a nagyját azzal a háromszögletű, gumis szélű szerkezettel, de mire megérkezek valahová, akkorra a tükör alapvetően már száraz, a menetszél kavargásának köszönhetően.

nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!