Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kikerülésnél/előzésnél MINDIG...

Kikerülésnél/előzésnél MINDIG belenéztek a középső visszapillantóba?

Figyelt kérdés
2023. szept. 14. 19:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mármint a manőver befejezés során.
2023. szept. 14. 19:59
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Dehogy. A jobb tükör sokkal pontosabb képet ad.
2023. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Bele.
2023. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mivel pontosabb? Meg tudnád fogalmazni?
2023. szept. 14. 20:10
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Csak mikor előzés után visszasorolok az előzött elé, akkor mindig nézem, mivel engem még úgy tanítottak, hogy akkor kell visszasorolnom, mikor a belső tükörben már látom a másik járművet.

Sajnos sokan nem teszik, és majd leviszik a kocsim orrát, úgy sorolnak be elém.

2023. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Mire a belsőben látod, már régen elhagytad. Ha nem nagyon bunkó, elengedi a gázt.

Bele szoktam nézni, de inkább utólag. Autókat mondjuk én csak a szüttyögőket előzöm, azokat meg érzésre.

2023. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Én egyáltalán nem használom. Csak a szélsőket.
2023. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

"A jobb tükör sokkal pontosabb képet ad."


Én például kerékpáros előzése során, vagy autópályán a középső tükröt használom. Ha ott megjelenik az előzött fél, az azt jelenti, hogy kellő távolsággal sorolok be elé, és nem sodrom el, nem kényszerítem lassításra. Plusz mondjuk pályán rossz időben nem terítem be vízzel/sárral.


A jobb tükröt inkább csak városon belül, besorolásoknál, sávváltásoknál nézem ahol nyilván nem lehet hatalmas helyeket hagyni magunk körül.


Ez persze nem azt jelenti, hogy a jobb tükröt nem figyelem, hanem azt, hogy figyelem a külsőt, belsőt is.

2023. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk néha eleve értelmetlen a belenézek-e kifejezés, hiszen folyamatosan figyelem a tükröket, történéseket. Előzés közben főleg. Ráadásul ha már jobbra elpillantok onnan nem nagy "kitérő" a középsőbe is bele pillantani.


Még eseménytelen autózás esetén is oda pillantok a tükrökre pár másodpercenként, nyilván arra melyik éppen a legtöbb infót tudja adni.

2023. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha utánfutót húzok.
2023. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!