Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez hamis tanúzás?

Ez hamis tanúzás?

Figyelt kérdés

Volt egy balesetem, ahol motorkerékpárrál voltam, és egy személyautó elsodort. Külső sávból akart betérni a belső sávba, egyetlen egy db villanást tett ki irányjelzőre, és már jött is. Hiába vészfékeztem, esélytelen volt h megálljak, így engem elsodort.

Helyszínelés volt, mentők vittek el.

Most volt egy meghallgatás, mert megállapították az autóst hibásnak, de jogorvoslatot kért.

A történésekről az elmondásaink teljesen eltérnek.

Szakértőt vontak be az ügy lezárásába.

Ha a szakértő mondjuk engem állapítana meg hibásnak (ami totális csalódás lenne) akkor engem még le is csukhatnak hamis tanúzásért?

Én csak elmondtam ami szerintem történt, de semmiben nem egyezik meg az autóséval.

Ha van itt szakértő, ügyvéd aki ért ezekhez, kérem segítsen már, kicsit ráparáztam, hogy 22 évesen azért mert el lettem ütve, elmondtam, hogy mi történt, és ha engem hoznak ki hibásnak, (ami a történések szerint lehetetlen) akkor ez hamis tanúzás és megyek a hűvösre?



nov. 9. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet lebbezni és akkor bíróság elé kerül az ügy. Egyébként pénzbírság várható, esetleg jogosítvány elvétele.
nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Dehogyis, a hamis tanúzás egészen más.

Egyrészt te ebben az ügyben nem tanú vagy, márpedig csak tanú csinálhat hamis tanúzást.

Másrészt te azt mondtad el, amit érzékeltél. Ha hallucinálsz vagy téveszméid vannak, vagy az ütéstől emlékezetkiesésed volt, akkor sem hazudtál, csak tévedtél. A hamis tanúzás a hatóság tudatos félrevezetését jelenti, nem azt, hogy rosszul emlékszel valamire.

A hamis tanúzás ott kezdődne, ha az autós tagadná, hogy egyáltalán ott volt, és valaki alibit igazolna neki arra az időre.

nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

"Ha a szakértő mondjuk engem állapítana meg hibásnak (ami totális csalódás lenne) akkor engem még le is csukhatnak hamis tanúzásért?"

. Hát, ha a szakértő azt állapítja meg, hogy nem mondasz igazat, akkor jó eséllyel nem mondasz igazat.


De a hamis tanúzás esetedben kizárt, mivel:

"275. § (1) Nem büntethető hamis tanúzásért,

a) aki a valóság feltárása esetén önmagát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná" (BTK)

nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as nem értem miért hazudnék?!😄 csak számomra érdekes az egész, hogy egyszer már megállapítják őt hibásnak, akkor miért lehet még szakértőt elrendelni stb.. azt gondolom, hogy nincs mitől tartanom
nov. 9. 15:43
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

"azt gondolom, hogy nincs mitől tartanom"

. Akkor viszont nem értem a kérdést.

nov. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bazaltkaroly ***** válasza:
55%
Nagyon valószínűtlen, hogy a fellebbezés sikeres lesz, ha csak nem hoznak fel valami kőkemény bizonyítékot ellened, ami - ha tényleg ő hibázott - nem lesz. Ne aggódj, és jobbulást!
nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
1: csak egy apróság, a fellebezés nem felfelé mutató lebbezés, hanem egy szó. "Fel lehet lebbezni" helyett helyesen "Lehet fellebbezni". Ugyanez a befolyásolás. Nem befelé folyásolás. Nem "be lehet folyásolni", hanem "lehet befolyásolni".
nov. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
Ha már ilyen ügyes nyelvtannáci vagy, tedd hozzá, hogy ezek nem is igekötős igék, haha....
nov. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as, te kötekedő!

Ez nem nyelvtannáciság, hanem pont az a baj, hogy sokan ezeket az alapvető ismereteket se tudják.

Egyébként ne hahotázz, mert hülyeséget írtál: ezek is igekötős igék, csak azoknak speciális csoportja: nem elváló igekötős igék. Tanuld meg rendesen a nyelvtant, mielőtt osztani akarod az észt!

nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fellebbezés a "feljebb" szóból alakult ki évszázadokkal ezelőtt (magasabb hatóságok felé történő ügyintézés). Szóval nem igekötős ige. Haha...
nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!