Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zöld lámpa védelme alatt...

Zöld lámpa védelme alatt elsőbbségem van zebrán?

Figyelt kérdés

Van az a szabály, hogy zebrán csak tolva lehet átmenni kerékpárral, ekkor van elsőbbségem, viszont át is gurulhatok rajta, de ilyenkor nincsen elsőbbségem.


Kérdés, hogy mi van akkor, hogy ha a zebrát jelzőlámpa védi? A zöld jelzés alatt a gyalogosútnak elsőbbsége van, ergo az átguruló kerékpárosnak is. Én legalábbis így gondolom.


Valaki el tudja magyarázni, hogy ha zöld lámpa hatálya alatt ütnek el zebrán és én nem toltam a kerékpárt, hanem átgurultam vele, akkor kit fog kihozni hibásnak a rendőr? Szerintem egyedül az autóst, hiszen nem adott elsőbbséget a zebrán közlekedőknek, de ismerősöm szerint én is hibás lennék, mert nem toltam. Én ezt nem akarom benyelni, mert szerintem ilyenkor magának az átkelőhelynek abszolút elsőbbsége van, független attól, hogy ki és hogyan megy át rajta.



nov. 16. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy teljesen mindegy, hogy kit hibáztat a rendőr, ha te a hullaházban fekszel a tepsiben csak azért, mert elsőbbséged volt. Örök szabály : nálunk kemnényebbel nem kötekszünk. Magyarázhatsz, érvelhetsz, az örököseid perelhetnek, de te leszel elásva a földbe, ÉRTED?

A kérdésedre visszatérve a hely neve: gyalogos átkelőhely, nem biciklis átkelőhely. Ez a tipikus példája a felesleges erőfitogtatásnak, hogy azért is neked van igazad, mert ha a kocsi alatt fekszel, akkor már aztán nem számít. A közlekedők célja legyen az, hogy mindenki érjen haza este épségben. Más nem számít.

nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ. Ha az autó kanyarodik, tehát neki is zöldje van, akkor csak a zebrán haladó gyalogost kell átengednie. Szándékosan nem gázolhat el, de nem köteles neked elsőbbséget adni.


Ha az autónak piros van, akkor nem szokott felmerülni a kérdés.

nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Hacsak nincs külön biciklisáv ami átvezet a zebra mellett, te vagy a hibás. Elveszted az elsőbbséged minden helyzetben, ha áttekersz zebrán. Ha pedig elüt, akkor neked már mindegy lesz a hullaházban. Olyan helyen ahol csak zebra van, inkább toljad a biciklit, ha túl akarod élni.
nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Én át szoktam engedni így is a biciklist és nem szidom az anyját, ha tényleg nappal, jó látási viszonyok között, belátható útszakaszon, figyelmesen, körültekintve átmegy, mikor megállok. Neki is jó, mert nem kell leszállni, nekem is, mert kevesebb ideig állok és mivel láttam hogy ott van, ezért nem is satu fékkel kell megállnom, hogy hátha belém pukkannak hátulról.


A gond ott van, mikor vannak ilyen "idióták" akik úgy közlekednek, hogy zebra van... Úgy is meg kell állnia... Nem mindegy neki?? Majd fogja és hirtelen a semmiből ott terem.

A gyalogosnak is úgy van egyébként elsőbbsége, hogy azért 2 irányba elnéz és meggyőződik a biztonságos átkelésről.

Biciklis, rolleres veszélyes ilyem téren, ha csak úgy 20al kivágódik. Nem erre van felkészülve az ember.

Mint ahogy a gyalogos is gyalogos és nem futó.

nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha kanyarodik az autó, akkor lehet esetleg gond, bár ott a cangás valószínűleg egyenesen halad, szoval lehet övé az elsőbbség.


Keresztező forgalom eseten nem kérdés, az autos szabalyosan nem kerülhet zebrára akarmivel mennek át rajta, mivel piros lámpája van. Kiveve ha megkülönböztető jelzéssel halad. Par eve elmeszeltek egy mentő sofőrt, mert egy bringázo tinedzser lanyt elcsapott a zebrazoldon, tehat ott eléggé vedve vannak.


Szoval a valasz ez alapjan hogy a bringás elsőbbséget élvez.

nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A zebra felől érkezve nekem honnan kéne tudnom, hogy az autóknak van-e kiegészítő zöldje?
nov. 16. 19:52
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha van lámpa, akkor is a gyalogosnak van elsőbbsége a ZEBRÁN, nem a biciklinek, tengerjárónak, holdkompnak, stb.
nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

"ha zöld lámpa hatálya alatt ütnek el zebrán és én nem toltam a kerékpárt, hanem átgurultam vele, akkor kit fog kihozni hibásnak a rendőr?"

Téged, mert gyalogátkelőn kizárólag gyalogosan lehet átkelni. Hiába van lámpa, ha egy zöld emberke van a lámpán akkor csak gyalogos.

nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 nemaRendőrség ***** válasza:
85%

A kérdés maga is abszurd, de sajnos a közútkezelő sok érdekes dolgot csinál.


Az útnak a folytonosságát garantálni kell, a kerékpárútnak is. Az full törvénytelen ha a kerékpárút közben a zebra mellett nincs kerékpáros átvezetés. (De sajnos van rá példa).


Ha nem kerékpárúton mentél akkor már ugye a járdán történő bicózás is szabályszegés.


Ha kerékpárúton mentél és a zebra mellett van kerékpáros átvezetés akkor az jogilag sávnak minősül, és mint egyenesen menő elsőbbséged van a kanyarodóval szemben

nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem vagy-vagy helyzet egy rendőri intézkedésnél.

Simán megbüntethetik mindkét felet.


Eleve nem mindegy, milyen sebességgel, hogy teker valaki, illetve az autós milyen módon reagált, esetleges szándékosság fennáll el.


Munkatársam benzinkúton ment át a mellette tankoló autós lábán. Ahogy elindult az autós konkrétan mintha a vádliját akarta volna lenyújtani belépett a kerék elé.


Rendőrség megállapította, hogy bár nem ő a felelős a vezetés veszélyes üzem ezért a biztosítójának fizetnie kellett a kórházi ellátást. De legalább büntetést nem kapott.

nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!