Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Túlzott előzékenység halálos...

Túlzott előzékenység halálos is lehet és egyébként pont arra jó, hogy megakassza a lendületes forgalmat?

nov. 23. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igen, de itt pont nem erről van szó.

Állt a sor, tehát itt észszerű volt a kiengedés, csak körbe kellett volna néznie a kiengedettnek.

nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Itt nem hibás a Skoda semmilyen szempontból, hisz lehet látni, hogy áll a sor előtte. A Yarisos nem nézett szét eléggé, a busz pedig 50-el megy el egy álló sor mellett. Természetesen nem hibás a busz sofőrje, de előzékenység a részéről lett volna releváns.
nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, ezt tanítják is az elméleti tanfolyamon, hogy túlzottan bunkónak és túlzottan előzékenynek, mamlasznak sem jó lenni, és nem a forgalom lendületessége miatt, hanem a biztonság miatt.


Amúgy a fehér autó nem nézett szét eléggé, bár az álló külső sáv gátolja is a kilátásban (mondjuk egy buszt illene észrevenni). Itt ha rugalmas közlekedő szemével nézem a dolgot, mindenki hibás:

1. f*szért áll meg és "csalogatja" a hülyét, ha párhuzamos sáv is van, amire nincs ráhatása

2. buszsofőr f*szért nem veszi észre, hogy valamiért megállt a külső sáv, miért megy ész nélkül előre

3. legnagyobb hibás nyilván a fehér autó, akinek nincs elsőbbsége, és egy mamlasz miatt azt hiszi, szabad a pálya, szét sem kell néznie


Ezt így hárman szépen összehozták, miközben a három közül csak egynek kellett volna okosnak lennie ahhoz, hogy ne legyen baj.

nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a Skodát nem hibáztatom. Állt előtte a sor, csak beleállhatott volna a kereszteződésbe, ami pofátlan és szabálytalan is.

A fehér autó nem figyelt eléggé. Szerencsésebb ilyenkor kitolni egy kicsit a kocsi orrát, hogy aki jön a belső sávban, az enyhe kormánymozdulattal ki tudjon kerülni, de nem kimenni eléje.

A buszsofőrt szerintem nem fogják elmarasztalni, pedig én nagyon tirpáknak tartom. Először is, ha áll mellette a sor, akkor minden kereszteződésben számítania kéne arra, hogy valaki át akar így menni, és a külső sávban álló autó takarja a kilátását. Másrészt a buszsofőr magasabban ül, rálátott erre az autóra, tehát pontosan láthatta volna előre, hogy ez a fehér autó ki akar jönni, és esetleg nem veszi őt észre. Tipikus magyar sofőr, aki csak azt látja, ami az ő sávjában történik, és képtelen előre látni veszélyhelyzeteket. Mondjuk a buszsofőrök ennél ügyesebbek szoktak lenni tapasztalatom szerint.

nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#4 Tegyük hozzá, ugye ha zebránál van ilyen, hogy a másik sáv áll, akkor kutya kötelessége megállni. Oké, hogy a szabályokat vakon betartva ő mehetett tovább 50-nel, de normális ember minimális közlekedési érzékkel elgondolkodik, hogy vajon miért áll a másik sáv. Egy hivatásostól meg főleg elvárnád, hogy ilyenkor fokozottan odafigyelve menjen. De ha a KRESZ-hez ragaszkodunk, nyilván a fehér autó volt a figyelmetlen, de akkor is. Ez majdnem olyan, mint amikor a motorost letarolják a buszsávban, igen, nem az ő hibája, de igenis tudott volna úgy menni meg annyira figyelni, hogy elkerülje a bajt.
nov. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
5-össel értek egyet, pont ez jutott eszembe nekem is. Egy álló sor mellett ilyen tempóval busszal elhúzni... neki pont ismernie kellene a kereszteződéseket, nyilván nem először jön ki neki jobbról valaki... nyilván a fehér autós a hibás, de én a buszvezetőt is előszedném. (A németeknél amúgy pl autópályán van olyan szabály, ha az egyik sáv bedugul, mint itt, akkor a másikban max 20 km/h-val mehetsz csak többel. Nem véletlenül)
nov. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 bazaltkaroly ***** válasza:
54%

Én szerintem a fehér autó a hibás teljes mértékben. Lehet mondani, hogy a buszos sem lassított, de ha megnézzük a videón azt a pillanatot, amikor kifelé tart a fehér autó, akkor látni lehet, hogy ütközés előtt, (0:16) egyszer egy pillanatra megáll. Én szerintem a buszos erre azt gondolta - a bizalmi elv alapján -, hogy szabályszerűen meg fog állni a Skoda előtt, hogy elengedje. Ha az autó megállás nélkül hajtott volna ki, akkor lehet a buszos is megáll, (vagy legalább megpróbálja elkerülni a bajt) de így megtévesztette. Ez olyan, mint amikor a körfogóban valaki egy kijárattal előbb túl hamar indexel, és elindulsz kifelé mert bízol abban, hogy betartja a szabályokat, de ő mégis megy tovább, ezzel megtévesztve téged (motorral csúsztam már el ilyen miatt). Senki nem tud gondolatot olvasni.

Én azt mondom, hogy ezek az esetek ne bátortalanítsanak el senki az előzékenységtől, viszont ha már kiengednek, akkor körültekintően, és a másik megtévesztése nélkül haladjunk.

nov. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindenkinek igaza van, és senkinek sem. Igazából úgy érzem ez valóban egy tök véletlen baleset volt, senki nem volt hülye. Rég láttam már ilyen,igazi véletlen balesetet.
nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem engedem ki ilyenkor az alarendelt utrol az autot, Ha ismetlem ha 2 sav van.


Azert mert nem bizom ismeretlenben, lehet hogy tok hulye es ilyenkor vaktaban elindul.

Ilyen csattanasbol en is kaphatok vetlen autoskent.


Nem csalagatom bele egy olyan savba, aminek a forgalmat nem tudom befolyasolni.

Ha en lemondok az elsobbsegemrol, nem kenyszerithetem a tobbi autost is erre.

A gyerekes pontozgatas meg nem erdekel.

nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 MGéza ***** válasza:
54%

Itt egyértelműen a fehér autó a hunyó, de miért is?

Mert a forgalmi okból megállást előzékenységnek vélte, holott erről a skodás részéről szó sincs, mindössze nem akar bemenni a kereszteződésbe, mert nem tudta volna elhagyni. A busz csak haladt a sávjában, nem csinált semmi extrát, ha megnézitek a sávbeosztásokat.

Apró mentség a fehér számára, vagy inkább rossz szokás hogy máskor is így jött már ki onnan, mivel lámpa nincs.

Pontosan itt van a kérdéses helyszín, a táblán látszik hogy a belső sáv csak BKK használatra van nyitva.

[link]

nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!