Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire szabályos, hogy...

Mennyire szabályos, hogy mindenféle GLS meg DHL futárok, ha nem tudnak leparkolni egy forgalmas utcában, simán leparkolnak az út közepén, kirakják a vészvillogót, és hosszú percekig is akár feltartják a forgalmat?

Figyelt kérdés
Eleve szűk az az utca, és tényleg forgalmas. De engem már kezd mérhetetlenül felidegesíteni ez. Pont arra felé járok dolgozni, és kétnaponta emiatt vagyok mindig késésben, mert azok a rohadt futárok blokkolják a sávot, van, mikor egyszerre két kocsi is pár tíz méter különbséggel. Én betiltanám az ilyesmit. Hozzátenném, hogy kb 150 méterre lenne egy óriási parkoló, ahol szinte mindig van hely, de a futár inkább zárolja az átjárást percekre, minthogy le kelljen sétálnia 150 métert akkor is, ha a csomag 120 grammos. Vagy akár a vevő szemszögéből is nézhetjük. Összedőlne a világ, ha nem tökéletesen a háza előtt parkol le a kocsi, hanem kicsit odébb, a parkolóban? Mi ilyenkor a szabály?

2023. nov. 24. 19:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%

Felesleges ennyire felhergelni magadat. Én láttam már sok mindent, de olyat még nem, hogy egy futár ekkora bonyodalmat okozzon valakinek. Akinek nincsen szája, azt gondolom, hogy az említett 5 percet képes kivárni. Vagy mondok jobbat, legközelebb indulj 5 perccel hamarabb vagy később és akkor nem futtok össze.


Várjuk a videót.

2023. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én megértem a problémát, de a jó Istentől annyit kérek karácsonyra, hogy nekem ez legyen a legnagyobb problémám az életemben.
2023. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2023. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
11-es, kérlek ne játszd már a direkt értetlent. Mintha a futárok előre elhatározott menetrend szerint tartanák fel a forgalmat. Az előző hozzászólásomban meg pontosan leírtam, hogy ha kiszállok szólni, ugyan ott tartok időveszteségben, csak pluszban még én is szabálytalankodok az út közepén villogással, és nem egy darab futár van a városban, hanem ki tudja, mennyi, így egynek szólni semmi értelme nem lenne, másnap egy másik ugyan úgy ott villogna az út közepén. Ennyit érts meg, nem nehéz. És még egyszer kihangsúlyozom, ha téged ez a dolog annyira nem érdekel, ezek szerint a te időddel bármikor bárki babrálhat? Ehhez mennyire kell lenézni önmagadat? Ha a sorban betolakodnak eléd, akkor is csak széttárod a kezed, és azt mondod, hogy hát van ilyen, kivárom majd őt is? Vagy mi? Miféle életfelfogás ez?
2023. nov. 24. 20:58
 15/22 A kérdező kommentje:

"ez legyen a legnagyobb problémám az életemben" - ez a kedvencem, ezt kb mindenre el lehet sütni, ami nem egy kb végtagcsonkolás szintű baleset.


Ráléptek az új cipődre? Ez legyen a legnagyobb problémád.

Leköptek az utcán? Ez legyen a legnagyobb problémád.

Szórakoznak az időddel? Ez legyen a legnagyobb problémád.

Átvertek 5000 forinttal?

Letaposták a virágaidat?

Meghúzták a kocsidat? Ez legyen a legnagyobb problémád az életben.


Bármire rá lehet fogni, kérdés, hogy mi a határ? Egyszer leköpnek, oké, túlélem. Hússzor leköpnek, még nem dől össze a világ. De ha mondjuk 347-szer leköpnek, akkor az ember már elkattanhat? Vagy mi a szabály? Az is csak egy köpés, amibe nem kell belehalni. De egyszer eljön az a pont, amikor az ember végleg berág. Ezt kéne átlátni. Szerintem aki józan, az átlátja ezt a dolgot. Legalábbis bízom benne, hogy nem vagyunk még teljesen agymosottak.

2023. nov. 24. 21:21
 16/22 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a futár tudja-e, hogy 150 m-re van egy parkoló biztosan szabad helyekkel. Mert nem biztos hogy előre tudja, legfeljebb utólag látja hogy lett volna. Tegyük fel hogy nem lát szabad parkolóhelyet a cím környékén. Onnantól kezdve két opciója van, vagy továbbmegy és elkezd parkolóhelyet keresgélni, vagy megáll tilosban és gyorsan befut a csomaggal. Aki próbált már parkolni zsúfolt környéken az tudja, hogy gyakran 10 perceket is körözhet az ember mire talál alkalmas helyet. Pláne ha olyan a hely, hogy egyirányú, vagy nem lehet megfordulni, akkor máris menni kell egy jó nagy kört dugókkal, jelzőlámpákkal lassítva, hogy az ember visszajusson a kiindulási helyre. A futárnak a csomag beadására van kalkulálva kb. 5 perc. Ennyi idő alatt kellene megfelelő parkolóhelyet találnia, beadnia a csomagot, és visszamennie az autóhoz. Tegyük fel, hogy a címnél nem talál parkolóhelyet. Megy tovább 150 métert, de ott sincs hely, még megy egy kicsit de még mindig nincs, és lassan már a következő címen kellene lennie. És egy nap van 20-30 cím vagy még több.
2023. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az egész futárkodási rendszer úgy ahogy van, reformokra szorul. A kiszállító cégeknek mindenhol normális térképpel kéne rendelkezniük központilag, és az ilyen helyeken, például ahol iszonyat sok az irodaház, meg társasház, de megállási a megállási lehetőség korlátozott, átvevőpontokat létesíteni. Másik kedvencem, mikor a kis 50 ccm-es wolt-os kajafutár robogó felmegy az autóútra, meg a hídra, ahol ki se lehet előzni, és megy 30-40-el, mert nem bírja az emelkedőt. A globális emberi lustaság, hogy már mindent rendelni kell, mert kimenni érte bárhova már luxus, rengeteg apró bosszúságot okoz mindenhol. Érdekes módon 30-40 éve mindenki meg tudta oldani futárok nélkül is, hogy legyenek árucikkei, legyen étel otthon, ma már vannak, akik a bevásárlást is házhozszállítással kérik.
nov. 25. 03:08
 18/22 anonim ***** válasza:
Én azzal egyetértek, hogy a házhoz szállítás az olyan forgalmas városi környezetben ahol nem lehet megállni kész katasztrófa. A futároknak is ugyanolyan stresszes mint neked. Én azért látok ebben fejlődést, egyre jobban szaporodnak a különböző átvételi pontok és csomagautomaták. A legtöbb esetben olcsóbb is, ha az ember ilyenbe rendel. Én legfeljebb akkor látom értelmét a házhoz szállításnak, ha a valaki nagy mennyiségű vagy nagyméretű árut rendel, esetleg nehezen mozog, vagy valamiért nem tud kimenni a lakásából. Én például szinte sohasem rendelek házhoz, pedig előttünk lehet parkolni mert kertvárosi környéken lakom. De nekem akkor is kényelmesebb elugrani a sarki csomagautomatához vagy a benzinkútra, mint egész nap itthon várni a futárt.
nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

4-es, kûrva rosszindulatú vagy ezzel a “remélem, hogy” kezdetű dumával, szóval neked is csírázzon ki a krumplid!


De ez, hogy 3 percre konkrétan megállítja bárki is a forgalmat egy abszolút nem szükségszerű esetben, az valami hihetetlen. Ez legfeljebb a futár teljesítményét növeli, nem pedig gátolja a feladat elvégzését.

nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

" A globális emberi lustaság, hogy már mindent rendelni kell,"


Ja, az nem globális lustaság ,hogy mindenki kocsival jár? Járj kerékpárral indulj hamarabb, még ennél is hamarabb, vagy sétálj, vagy tömegközlekedj. Megértem a problémádat, de a képmutatásodat nem.

Hogy a lustasággal jössz, meg, hogy minek kell rendelgetni amikor a te szád sír a legjobban mert nem haladsz az AUTÓddal. Biztos muszáj neked kocsival járni?

Ha nem tetszik a rendszer menj a rendőrségre. Szerinted a GLS majd olvasgatja az itteni sírásod? Vagy küldjem el SMS-ben a kérdésed az egyik futárnak?

nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!