Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meg lehet állni egyirányú...

Meg lehet állni egyirányú utca bal oldalán, ha a jobb oldalon felfestett parkolóhelyek vannak?

Figyelt kérdés
A hölgy nem hogy a bal oldalon állt meg, de az útpadkán felment és rálóg a járdára is. Szabályos ez? Szólhatok neki, hogy szabálytalanul parkol és menjen el innen?

dec. 2. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Meglehet állni eggyirányú utca bal oldalán is, ha az autó széle és az útpatka közt legalább 5,5 méter távolság van. Illetve a két autó közt minimum 3 méter.
dec. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az utca túloldalán kocsibejáró van, nincsen útpadka ha úgy vesszük. Viszont kijelölt parkolóhelyeken vannak végig az utcán, ez nem számít? Ott kellene megállni, ahol ki van jelölve, nem?
dec. 2. 12:26
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

#2 ne legyél már ennyire kolátolt! Tök mindegy, hogy ott épp kocsibejáró van, de az út széle csak a patkáig, annak vonaláig tart.

[link]

dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg a mellékelt linket! Ott is csak azért szabálytalan a parkolás mert nincs meg az 5,5 méter, hiába van ott jobb oldalt parkolóhely, attól még lehetne parkolni az út bal oldalán is, ha megvan a távolság.
dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyik oldalon ezt írják: "Keskenyebb egyirányú utcában viszont kizárólag a jobb oldalon lehet parkolni."

Egy nagyon keskeny útról van szó, mérőszalaggal viszont nem fogok kimenni.

dec. 2. 12:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem !
dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

#5: Akkor viszont fogadd el, hogy annak van jogosítványa aki vezetett és szabályosan állt meg. Bizalmi elvnek hívják.

Egyébként, ahogy előttem írták, elég egyértelműen szabályozva van, hogy hol és hogyan lehet megállni. Majd, ha lesz jogsid, akkor tanulni fogod. Nincs olyan, hogy "viszonylag keskeny" utca. Centiméterre pontosan meg van határozva, hogy mennyi helyet kell hagyni az úttesten és a járdán is.

dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tárgytalan, elejét veszem a dolognak sziklákkal. :)

Minden jót.

dec. 2. 14:49
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: Tedd azt, majd elviteti veled a közteres, ha valakinek nem tetszik. Mondjuk nem tudom mit segít az a már ott álló autón. Vagy úgy gondolod, hogy most gyorsan megdobálod, amíg ott van?
dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik nem tálaltam jól a szituációt. Van egy egyirányú út (szűk, pici út) két oldalt családi házakkal (családi házas övezet egyébként). Az út jobb oldalán végig, párhuzamos parkolásnak festettek fel parkolóhelyeket. A bal oldalon magas padka van, házak előtti kiskertekkel, fákkal. A hölgy ahelyett, hogy jobb oldalon megállt volna a kijelölt parkolóhelyen, felállt hozzánk a házfal mellé két gesztenye fa közé beküzdötte magát, felvergődött a 20 cm magas padkán. Az autóval éppenhogy elfér, egy papírlapot alig lehetett volna bedugni a kocsi orra és a fa közé, feltételezem hogy a fában is és a saját kocsijában is kárt tesz ha onnan kiküzdi magát. Egyértelműen nem parkolóhely, az ő pici autója alig fért el azon a helyen, és az autó feneke rálógott a járdára is. Szerintem ez így összességében egy tapló, paraszt húzás volt tőle, és nem mellesleg szabálytalan is (ha nem a parkolás miatt, akkor amiatt hogy rálógott a járdára). Így megkértem a hölgyet hogy ne parkoljon ide többet. De hogy biztosan ne forduljon elő ez a helyzet, a két fa közé sziklákat fogok letenni. :) Remélem világos voltam.
dec. 2. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!