Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy gáz, hogy nem szoktam...

Nagy gáz, hogy nem szoktam hátra nézni tolatásnál?

Figyelt kérdés

Míg olyan autóm volt ami nem csipogott addig rendszeresen hátra néztem.viszont mióta olyan kocsim van amiben van radar és csipog ha van valami mögöttem azóta csak a középső visszapillantót és a két oldali tükröt nézem.


Szerintetek ez nagy gáz?

Még senkit nem ütöttem el.



dec. 3. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem csipog, de én is tükörből tolatok
dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Tükörből illik tudni tolatni, de a csipogó marhaságnak semmi köze hozzá. Arra ne hagyatkozz. Nekem is van, nem kapcsolom ki, mert másodlagos segítségnek jó, de soha ne az legyen a fő támaszod. Az, hogy előtte hátranéztél, azóta pedig nem, az nekem azt sugallja, hogy túlságosan a radarra hagyatkozol. Nem szabad.
dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Egy sacc/kb körbenezésre érdemes, mivel vannak korlátai a szenzoroknak, de azert a tükröket nezve nem para!
dec. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Addig néztem hátra tolatásnál, amíg a jogsit csináltam

Meglett, azóta én is szinte mindig csak a tükröket használom

dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem csak azért egyébként mert csipog. Illetve eleinte de viszont aztán egesz jól megtanultam tükörből tolatni.

Nekem úgy kényelmetlen tolatni, hogy közben hátra fele nézek.

dec. 3. 17:37
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
én a büdös életben nem néztem hátra, utoljára talán 2007-ben a vizsgán... meg azt pl egy furgonnal hogy tolatsz, ahol nincs belső visszapillantó se, meg hátranézni sem tudsz, mert fal választ el a raktértől. tükörből tolatás.
dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha necces a szitu, akkor szoktam hátranézni csak, illetve a tolatás megkezdésekor, nehogy vmi gyerek vagy kutya szakadjon arra. Egyébként elég a tükör.
dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen ha necces a szitu (pl iskola-óvoda körül vagy a környékemen sok a gyalogos) akkor én is hátra nézek és olyankor lassabban tolatok.


De pl egy tolatasos parkolasnál már egyáltalán nem.


Most meglepődtem mert azt hittem nagyon le leszek cseszve elnézve itt a frissebb kérdéseket és alatta a válaszokat.

dec. 3. 20:32
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Tükörből is lehet, de azért elindulás előtt nézzél hátra, van-e gyalogos holttérben. Én speciel a középső tükröt sem használom soha, mert hamarabb vezettem teherautót, mint személyautót. Manőverhez, parkoláshoz tükörből tolatok. Ha gyorsan, egyenesen akarok tolatni, akkor öv kikapcs és hátrafordulok. Ahogy a helyzet kívánja.
dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Persze manőver megkezdése előtt alap, hogy tájékozódok a körülöttem lévő forgalomról amibe beletartozik a hátranézés meg a holtterekbe nézés is.
dec. 3. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!